• Merhaba Ziyaretçi.
  "Güzel söz"
  konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
 • Merhaba Ziyaretçi.
  Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Google Eşleştirilen içerik birimi oluşturma

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Not: Eşleştirilen içerik, reklam birimi sayısına dahil değildir ve etkilemez...

Eşleştirilen içerik, sitenizdeki alakalı içeriği ziyaretçilere tanıtmanın yanı sıra sayfaların görüntülenme sayısını ve kullanıcıların sitede geçirdiği süreyi artırabilecek ücretsiz bir hizmettir.

Mevcut reklam biriminin reklam türünü düzenleyerek bir Eşleştirilen içerik birimi oluşturamayacağınızı unutmayın. Eşleştirilen içerik birimi oluşturmak için aşağıdaki adımları uygulayın.


Yeni bir Eşleştirilen içerik birimi oluşturmak için:
 1. AdSense hesabınızda oturum açın.
 2. Reklamlarım sekmesine gidin.
 3. Kenar çubuğunda İçerik'i seçin.
 4. +Yeni reklam birimi'ni tıklayın.
 5. Eşleştirilen içerik birimine bir ad verin.
 6. "Reklam boyutu" bölümünde, düzeninize uygun bir reklam boyutu seçin.
  Site düzeniyle en iyi uyumu yakalamak için özel reklam boyutu kullanabilirsiniz. Özel bir boyut kullanacağınız zaman, genişlik:yükseklik oranı, yatay düzende yaklaşık 2:1 veya dikey düzende 1:2 olan bir reklam boyutu seçmenizi önerilir.
 7. "Reklam türü" açılır menüsünde, Yalnızca Eşleştirilen içerik seçeneğini belirleyin.
 8. (İsteğe bağlı) "Metin reklam stili" bölümünde, Eşleştirilen içerik birimi için bir stil uygulayın.
 9. (İsteğe bağlı) Eşleştirilen içerik birimini izlemek için özel bir kanal oluşturun. Özel kanallar hakkında daha fazla bilgi edinin.
 10. Kaydet ve kodu al'ı tıklayın.
 11. Reklam kodunu kopyalayın ve onaylı sitenizdeki sayfalardan birinin HTML kaynak kodu içine yapıştırın. Eşleştirilen içerik birimini doğrudan makalenin altına (ekranın alt kısmı) ve bir reklam biriminin altına ya da üstüne yerleştirmenizi öneririz. Eşleştirilen içerik birimlerini yerleştirme hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki en iyi uygulamaları inceleyin.
  Yaptığınız Eşleştirilen içerik ayarları sistem genelinde geçerli olana kadar Eşleştirilen içerik biriminizde standart reklamlar yayınlanabilir. Bunu önlemek için, kodu sitenize yerleştirmeden önce lütfen 15 dakika bekleyin.

Gereksinimler ve en iyi uygulamalar

Eşleştirilen içerik birimlerinin yerleşimi


Eşleştirilen içerik birimleri, konuyla ilgili bir görsele sahip kapsamlı makaleler gibi uzun içerik sayfalarının yer aldığı sitelerde daha çok işe yarar. En iyi sonuçları elde etmek için, Eşleştirilen içerik birimini doğrudan makalenin altına (ekranın alt kısmı) ve reklam biriminin üst ya da alt kısmına yerleştirmenizi öneririz. Eşleştirilen içerik birimleri, bir reklam biriminin doğrudan üstüne ya da altına yerleştirildiğinde reklam birimlerinin görünürlüğünü ve etkileşim oranını artırabilir.

Kaynak: support.google.com/adsense/answer/6111393
 
Top