Google Durduruldu Hatası ve Çözümü ?

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P
Android sürekli olarak duruyor hatası için Google, hatanın Android System Webview'den kaynaklandığını kabul etti. Söz konusu hataların özellikle Samsung Galaxy kullanıcılarını etkilediği ama Android genelinde bir sorun olduğu bildirildi.

Google sözcüsündenyapılan açıklamada, "Android'deki WebView'ın bazı uygulamalarda çökmeye sebep olduğunun farkındayız. Bu sorunu çözmek için çalışıyoruz" dedi.


0ANDROİD DURDURULDU HATASI ÇÖZÜMÜ NEDİR?
Android yüklü telefonlarda uygulamaların kendi kendine donması kullanıcıların sorun yaşamasına neden oldu. Özellikle Twitter, Gmail ve Instagram'ın mobil uygulaması gibi çeşitli uygulamalarda sorun yaşanıyor. İnternet içeriğinin uygulamada görünmesini sağlayan arayüz Android System Webview'dan kaynaklanan hatayı iki şekilde çözebilirsiniz:

Birincisi uygulamayı telefondan kaldırmak. Ancak bazı telefonlarda bu seçeneğin bulunmadığı gelen şikayetler arasında. Ayrıca daha sonra yeniden uygulamayı indirmeniz gerekecek.


0


İkinci seçenek ise uygulamayı geçici olarak durdurmak. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Ayarlardan, Uygulamalar bölümüne gidin. Android System Webview'ı bulup açın. Sol altta Devre Dışı Bırak seçeneğine tıklayın. Eğer bu seçeneği göremiyorsanız sağ üstteki üç noktaya tıklayıp güncellemeleri kaldır seçeneğini de kullanabilirsiniz. Uygulamayı devre dışı bırakın.
0


-Ayarlar>Uygulamalar>Android Sistem WebView'a tıklayın.
-Açılan sekmede üst kısımda bulunan üç noktaya tıklayın.
-Güncellemeleri kaldırı tıklayın.
-İşlemi onaylayın ve telefonunuzu yeniden başlatın

Bu bahsettiğimiz işlem aşağı yukarı neredeyse tüm Android telefonlarda benzerdir. Sadece güncellemeleri kaldırmanız yeterli. Eğer Android WebView uygulamasını devre dışı bırakırsanız, birçok uygulamada sorunlar yaşayabilirsiniz. Eğer bu işlem işe yaramazsa, Chrome tarayıcısının güncellemesini kaldırabilirsiniz. Ancak bu durum Android 10'un altındaki Android sürümleri için geçerli.0


ANDROİD UYGULAMA DURDURDU HATASI İÇİN DİĞER ÖNERİLER
-Uygulama verilerini temizlemek,
-Uygulamayı silip yeniden yüklemek,
-Telefonu kapatıp açmak,
-Fabrika ayarlarına döndürmek.

Alıntı
 

Lelis

Ben O Eski Ben Değilim!!!
V.I.P
Ne sinir bozucu şey sabah sabah maruz kaldım telefon dedim hepten kafayı yedi galiba zaten YouTube sürekli donup duruyordu .
Güncellemeleri kaldırınca sorun çözüldü, bir de uygulama verilerini temizlemiştim😊
 

GüLüCüKツ

Gözleri aşka gülen taze söğüt dalısın 🥰
Süper Moderatör
Ne sinir bozucu şey sabah sabah maruz kaldım telefon dedim hepten kafayı yedi galiba zaten YouTube sürekli donup duruyordu .
Güncellemeleri kaldırınca sorun çözüldü, bir de uygulama verilerini temizlemiştim😊
Bende de oldu, play storeden durmayi zorla secenegini secince kurtuldum sorundan 😄
 
Top