Gerçek Dostlar Bulmanın Yolları

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Eğlenceli vakit geçirebildiğiniz arkadaş gruplarınız var ancak zor zamanlarda kayboluyorlar? Bu sorular sizi anlatıyorsa, gerçek bir dost bulmanın vakti gelmiştir. Sadık ve gerçek bir arkadaş bulmak için şu adımları izleyin.

Talimatlar:

  1. Gerçek bir arkadaş bulabilmek için, öncelikle gerçek bir arkadaş olmanız gerekir. Arkadaşınızda istediğiniz nitelikleri nelerdir? Muhtemelen sadık, nazik, sabırlı, bağışlayıcı ve zor zamanlarınızda yanınızda olabilecek birini arıyorsunuzdur. Bu niteliklere sahip bir arkadaş edinebilmek için, bu nitelikleri sizin de arkadaşlarınıza göstermeniz gerekir.
  2. Gerçek bir arkadaş bulmak için yapmanız gereken bir sonraki şey ise, dış görünüşten çok kişiliğe öncelik vermeniz. Karizma sahibi insanlarla vakit geçirmek eğlencelidir. Karizmatik insanlar, komik, akıllı ve anlayışlıdır. Bu insanlar gerçekten "cool" görünebilir ve eğlenceli olabilirler ancak asıl sınav zor zamanlarınızda ortaya çıkar. Bu kişi zor zamanlarınızda yanınızda olur mu dersiniz? Bu kişi düşünmeden güvenebileceğiniz biri mi? Bu havalı bir arkadaşın gerçek bir arkadaş olamayacağı anlamına gelmez. Sadece güvenebileceğinizden emin olduğunuz ve ne olursa olsun arkadaşınız olacak kişilerle ilişkilerinize daha çok değer vermeniz gerektiği anlamına gelir.
  3. Arkadaşlarınızın ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın üstüne tutun. Kendinizden önce düşündüğünüz kişiler genellikle arkadaşlığınıza değer verir ve karşılığında sizin için gerçek bir dost olurlar. İnsanlara emek vermekten çekinmeyin, göreceksiniz ki gerçek dostlarınız da emeğini sizden esirgemeyecektir.
  4. Son olarak, insanları iyi değerlendirin. Gerçekten sizinle vakit geçirmek isteyen insanlarla, istedikleri bir şeyi almak için sizi kullanan insanları birbirinden ayırmayı bilin. Daima sizden bir şeyler almak isteyen biriyle ne kadar zaman geçirdiğinize dikkat edin.
 
Top