• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Gençleri İntihara Sürükleyen Momo’nun Filmi Geliyor

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan, yarı kadın, yarı kuş heykeli Momo, birçok intihar haberiyle ilişkili olarak gündeme oturmuştu. Japon sanatçı Keisuke Aiso tarafından oluşturulan ve birçok eleştiriye konu olan heykel, Hollywood'da bir korku unsuru olarak kullanılmaya hazırlanıyor.

Japon sanatçı Keisuke Aiso'nun yaptığı, yarı kadın, yarı kuş heykeli Momo, geçtiğimiz yıllarda sosyal medyada ve basın gündeminde en çok konuşulan konulardan biri haline gelmişti. YouTube videolarında ortaya çıkan heykel, çocukların tehlikeli hatta intihara sürükleyen etkinlikleri yapmalarına sebep olmuştu.

momo.jpg

Bir süre önce YouTube'daki bu içeriklerin çocukları intihara sürüklediği iddiaları karşısında sessiz kalan ancak tepkiler büyüdükçe açıklama yapmak zorunda kalan YouTube, "Basındaki haberlerin aksine YouTube üzerinde bu şekilde önermelerde bulunan içerikleri tespit edemedik. Böyle içeriklerin tespit edilmesi halinde politikalarımıza karşı gelmeleri sebebiyle anında kaldırılır" şeklinde bir demişti.

YouTube, bu açıklamalarda bulunsa dahi birçok okul ve yetkili, Momo'nun çocuklara yönelik videolar içerisine gizlendiğinden bahsetmişti. Yetişkinlerin ilgisini çekmemesi için Fortnite ve Peppa Pig gibi yurt dışında son derece popüler videolar içerisine gizlenerek sonucu intihara kadar giden görevler veren Momo, birçok çocuğun intiharına yol açmıştı.

Momo'nun çektiği onca tepki sonucunda belirli bir süre için Momo'ya dair hiçbir içerikten haber alınamadı ancak ortaya çıkan son haber, gelişmelerin beklenilenin tam tersi şeklinde olacağını gösterdi. Orion Pictures ve Vertigo Entertainment, çocukların intihar girişimleriyle ilişkilendirilen Momo'yu sinema salonlarına getirmek için hazırlıklara başladı.


Deadline'ın haberine göre Taka Ichise'nin yöneteceği filmin söylentileri geçtiğimiz sene ortaya çıkmıştı. 2018 yılında birçok kişinin ortaya attığı iddianın onca olaydan sonra yalnızca iddia olarak kalacağı düşünülse de elimize geçen son bilgiler aracılığıyla gençlerin hayatına mal olan korkunç trendin beyaz perde aracılığıyla çok daha büyük bir kitleye ulaşacağını söyleyebiliriz.


Şu an için filmin ne aşamada olduğu ya da ne zaman vizyona gireceğine dair bir bilgi bulunmuyor. Tüm bu bilgilerin yanı sıra film çekilmeye başlansa dahi birçok ülkede yasaklanabileceği ihtimalleri de mevcut
 
Top