Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?

tospağa

Üye
Fransız Manikürü Nasıl Yapılır

9B4YaHv.jpg

Bayanların çok kullandığı ve görüntü olarakta hoş gözüken fransız manikürünü kendinizde evde yapabilmeniz için aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz. Önceleri sadece tırnak kısımları beyaz olarak yapılan fransız manikürü artık koyu renklerle ve mat olanlarıyla da çok farklı bir görünüme sahip oluyor. Tercih sizin bayanlar...

- Önce her manikürden önce olduğu gibi ellerimizi kremler ya da bebe yağıyla yumuşatıyoruz.

- Tırnaklarınızı uygun uzunlukta kesin ve törpüleyin. Eğer kırılmaya meyilliyse ön kısmını düz ve yanları kıvrımlı kesin. Tırnak üzerinde kolayca kayan bir törpü seçin. Çevresindeki gereksiz etleri ve kütikülleri kesin.

- Tırnaklarınız hazırsa önce bir kat parlatıcı oje ile işe başlayın. Renkli Fransız manikürü deneyecekseniz bu işleme gerek yok. Bunlar kuruduktan sonra ister manikür bandıyla ister sıradan bir bantla tırnağınızın uzun tarafını açıkta bırakacak şekilde kapatarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

- Taban olarak ten rengi uçuk pembe rakı beyazı da kullanarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

- Özellikle metalik renkleri neonlar ve pastellerle kombinlemekte bu sezon serbestsiniz. Hatta bazı tırnaklarınıza oje bantları ya da desenler kullanabilirsiniz.
 
Top