• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Foruma Resim Eklemek ve Resim Paylaşmak

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
bazilarini kendim kulaniyorum tabiki ilk konudaki tercihim uye oldugum icin bunlar uyeliksiz ya :)))) bazen hizli oluyor :))
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Resim yükleme olayı o kadar can sıkıcı boyutlara geldi ki yasaklar iyice işin içinde çıkılmaz duruma geldi...

Örneğin şu an piyasanın en iyi resim depolama alanı imgur.com ancak Türkiye çıkışlı ip adreslerinden DNS değişikliği yapmadan görüntülenemiyor. Forumda sıklıkla kullandığımız hizliresim ise yurtdışı iplerine yasaklı... Gerçi forumda proxy kullandığımız için sorun yaşamıyoruz ancak yaşanmayacak anlamına da gelmiyor.

Ben resimlerin kırılmadan kalması için blogger hesabını kullanıyorum. GMAİL hesabınız varsa siz de bu yöntemi kullanarak resimlerin kesinlikle kırılmayacak şekilde gösterimini sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak flickr.com da iyi bir alternatif.

Gözlemlerim adresinin de oldukça sağlam olduğunu gösteriyor bu siteyi de kullanabiliriz.
 

r0se

Forum Onuru
Özel üye
resmim.net te iyi ama üyelik alıp yükleme yapmak daha sağlıklı. Üye olmadan anonim yüklenen resimler 1 sene içersinde sistemden siliniyor. Verdiğin adreste bu gibi bir durum var mı onu araştırmak gerek aslında. Ben hiç bir upload sitesine artık güvenmiyorum .En sağlıklısı benim için blogspot tur . Tavsiye ederim.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
İzimden yürüyenler yarı yolda kalmaz. Hem bir blog sahibi olursunuz hem de resimleriniz asla kırılmaz. Yüklediğiniz resimleri yayınlamak zorunda değilsiniz taslak olarak bırakarak forumda yayımlayabilirsiniz.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kullanımı zor biraz yoksa en güvenilir sitelerden birisi.

Bir de var ki bu resim boyutlarını optimize eden bir servis. Özellikle png formatlı resimlerin optimizesi (boyut küçültme) için çok sık kullanıyorum. Sadece png değil jpg resimler için de optimize özelliği var.
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
PNG veye JPG (JPEG) formatlı resimlerinizi optimize etmek için bu stinypng.com sitesini özellikle öneriyorum arkadaşlar. Toplu resim yükleme ve topluca indirme özellikleri de var. Kimi zaman özellikle .png formatlı resimlerde 1/5 oranına kadar kalite bozulmadan küçülme yapabiliyor.

Sürükle bırak yöntemiyle topluca resimleri bırakabiliyorsunuz ekrana...En son küçültme yaptığım bir png resmin boyutu %57 oranında küçüldü:
74062
 
Top