Fön Nasıl Çekilir? Güzel Fön Çekmek Için Ipuçları

Papatya

V.I.P
V.I.P

Fön, saçtaki suyun buharlaştırılarak saçın zorlandığı şekle sokulması işlemidir. Düzgün ve ahenkli saçlar, hacim ve çekicilik her kadının fönden beklediği mucizelerdir.

Fön nasıl çekilir?

Saçlarınızı şampuanla yıkayıp, güzelce durulayın. Hatta yapabiliyorsanız son olarak soğuk suyla durulayın. Saçınızı ovalamadan havlu ile hafif hareketlerle bastırarak kurutun. Tararken ise geniş dişli bir tarak kullanın.

Saçlarınız nemliyken saçınıza uygun şekillendirici losyon ya da hacim veren bir ürün sürün. Kurutma makinesini en hızlı ayara getirerek saçlarınızı kurutun.

Alın çizginizden başlayarak başınızın üstündeki ve öndeki tutamı ayırın, klipsle tutturun. Bir kulaktan diğer kulağa uzanan bölümü ayırın ve klipsle tutturun. Arkada ve altta kalan tutamları da burgu yaparak klipsle tutturun.

Fön kolları yoracağı için ilk olarak ayırdığınız üst kısma 7 cm'lik parçalar halinde fön çekin. Saçı dışa doğru çekerken fön makinesini dik bir şekilde tutun. Düzleştirdiğiniz tutamlar bozulmaması için iki parmağınızla dolayarak klipsle tutturun.

İşiniz bittiğinde klipsleri çıkartıp saçınızı düzelttikten sonra saç spreyi sıkın. Son olarak düzleştirici ile 5 cm'lik tutamlar halinde saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Fön çekmenin püf noktaları

- Fön çekmeye enseden başlayın. Önce alt kısımlara, sonra üst kısımlara fön çekmeye başlayın.
- Saçlarınız uzunsa , ensenizdeki saçları düzleştirirken fırçayı öne doğru uzatarak fön çekin.
- Alın ve perçemler en kolay kuruyan kısımlar olduğu için en son fön çekin.
- Saça hacim kazandırmak için uzama yönünün aksine doğru çekerek fönleyin. Uzun saçları biraz yukarıya doğru sarın, fönleyin sonra bırakın.
- Saçınızı 3-4 bölüme ayırın. Her bölümü klipslerle başınıza tutturun.
- Parlak olması için her bukleye tek tek fön çekin. Fönü yukarıdan aşağıya doğru tutun. Fönü saç dibinden uçlara doğru üfletin.
- Uçların güzel görünmesi için fırçaya sarın, iç ve dış tarafından fön çekin boşaltın, tekrarlayın.
- Düz ve ipeksi görünüm için, her bukleyi dipten başlayarak aşağıya doğru çekin.
- Şeklini koruması için, saçınız tam olarak kuruyana kadar tarayın ve fön çekin.


 
Top