Fırçalamadan Önce Bir Daha Düşünün

cemree

=)=)
V.I.P
Her gün kullandığınız diş fırçasının nasıl yapıldığını merak etmiş olabilirsiniz ama dişlerinizi "Başkasının dışkısıyla" fırçalıyor olduğunuz fikri aklınıza hiç gelmemiş olsa gerek!


YDVFjXY.jpgKulağa çok garip ve mide bulandırıcı gelse de, ABD'deki Quinnipiac Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonuçları, milyonlarca insanın her gün dişlerini başkalarının dışkısıyla fırçaladığını ortaya çıkardı.

Şaşırtıcı gerçek, ortalama 9.4 kişi tarafından ortak kullanılan banyolardaki dışkı organizmalarının yayılımının incelenmesiyle açığa çıktı. Daily Mail'de yer alan habere göre; inceleme sonucunda insan dışkısında bulunan çubuk şeklindeki dışkı organizmaların, sifonun çekildiği an da bunlardan biri, hava yoluyla diş fırçalarına bulaştığı öğrenildi.

DİŞ FIRALARININ EN AZ YÜZDE 60'I KİRLENİYOR

İncelenen diş fırçalarının ortak kullanılan banyolardan alındığı araştırmada, saklama yöntemi ne olursa olsun diş fırçalarının en az yüzde 60'ının kirlendiği sonucuna varıldı.

Söz konusu araştırma, ortak kullanılan banyolarda bulunan diş fırçalarına dışkı organizmalarının bulaşma ihtimalinin yüzde 80 olduğunu gösterdi. Ayrıca, diş fırçası kabı kullanmak da bakteri üremesinin önüne geçmiyor, hatta bakteri üremesi için daha uygun bir ortam sağlıyor.

Diş fırçaları, hepatit gibi birçok hastalığın yayılmasına neden olabiliyor.
 

Papatya

V.I.P
V.I.P
Ay inanamıyorum gözlerime. Hani diyorlar ya diş fırçalarını 3 ayda bir değiştirin diye. Arkadaşlar bunu bence haftada bir kez yapalım o zaman.
Diş fırçalamadan yaşanmaz zaten. Ay ne olacak şimdi. Bak bu büyük sıkıntı yarattı.
 
Top