Fenerbahçe Fener Daum'la Yollarını Ayırdı

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Fener Daum'la Yollarını Ayırdı

Fenerbahçe'nin yollarını ayırdığı Alman Teknik Direktör Christoph Daum, Fenerbahçe'nin her zaman hayatının bir parçası olacağını ve bundan sonra da böyle kalacağını söyledi.

Sabah saatlerinden beri sarı-lacivertli yönetim ile avukatları aracılığıyla görüşen Daum, gece saatlerde Fenerbahçe Stadı'na gelerek yöneticilerle bir görüşme yaptıktan sonra kulüple olan sözleşmesini karşılıklı feshetti.
Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alman çalıştırıcı, "Bugün Fenerbahçe ile kontratımızı feshettik. Fenerbahçe her zaman hayatının bir parçasıydı ve bundan sonra da öyle kalacak. Bu yüzden şu anda doğru kelimeleri kullanmakta zorlanıyorum." dedi.
Fenerbahçe'nin dünyanın en büyük futbol kulüplerinden birisi olduğunu ifade eden Daum, "Bundan sonra basında Fenerbahçe ile ilgili iyi haberlerin konuşulmasını, gelecek sezon için Şampiyonlar Ligi elemesi için konuşulmasını umut ediyorum. Fenerbahçe Kulübü başkanı ve taraftarlarına önümüzdeki sezon için büyük başarılar diliyorum. Onlar her türlü başarıya layık olduklarını söylemek istiyorum." diye konuştu.
Son 1 hafta içinde kulüple kendi arasında nelerin konuşulduğunun sorulması üzerine başarılı teknik adam, "Bundan sonra Fenerbahçe'nin geleceği önemli. Arabayı kullanırken hep öne doğru bakarsınız. Arkaya bakılmaz. O yüzden geleceği konuşmak daha faydalı. Her zaman Fenerbahçe için olumlu konuşacağım." diye cevap verdi.
Bir gazetecinin, Fenerbahçe'den iki defa ayrıldığını hatırlatması ve üçüncü defa çağrılırsa Fenerbahçe'de tekrar görev alıp almayacağının sorması üzerine Alman Teknik Adam, "Fenerbahçe'de benim için çalışmak her zaman onurdur. Bu herkes içinde öyledir." dedi.
Sarı-lacivertli camiada kırgın olduğu kişilerin olup olmadığının sorulması üzerine Daum, şunları söyledi;
"Bazen duygusal şeyler yaşanabiliyor. Ama biz karşılıklı anlaşmaya vardık. Gerekli konuşmalar yapıldı. Bundan sonra karşılıklı olarak hep bağlantı olmak istiyorum."
Öte yandan, Daum'un açıklamasının ardından Bursasporlu bir taraftar üzerindeki "Şampiyonlar Ligi Bursaspor" tişörtünü çıkarıp Daum'a vererek, "Bu yıl şampiyon olduk. İnşallah seneye bizi Şampiyonlar Ligi'nde desteklersiniz." dedi.

Haberler.Com