• Merhaba Ziyaretçi.
    "Karantina" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Farklı Bir Açıdan Çekilmiş Uydu Görüntüleri Dünya'nın Çapıcı Güzelliğini Gösteriyor

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Google Earth'te yuvarlak dünyamıza yakından bir bakış atmaya çalıştığımızda düz bir görüntüyle karşılaşırız ve bu hiç güzel değildir. Bununla birlikte uydular farklı bir açıdan fotoğraflar çektiğinde perspektif değişir ve dünyanın tüm güzelliği başka bir pencereden görünür olur.

Hepimiz Google Earth kullanmışızdır ve çoğunlukla evimizi bulmaya çalışmışızdır. Bunun psikolojik nedenlerini tam olarak bilmesem de evimizin orada ve Google tarafından görünür bir mekan olduğunu hissetmek her zaman zevk verici olmuştur. Ancak yuvarlak dünyamızın hiç görmediğimiz ya da herhangi bir insanın dahi görmediği onlarca, yüzlerce bölgesi bulunuyor ve uydular halihazırda buraları her zaman gözlüyor.

Planet Labs, Inc. yakın zamanda, alışık olduğumuz uydu görüntülerinin aksine, Dünya'nın harikulade güzelliğini farklı bir perspektifte gösteren çarpıcı görüntüler koleksiyonunu yayımladı. Başka bir deyişle gezegenimizin göz alıcı güzelliği artık iki boyuttan çıkmış tüm gerçekliğiyle karşımıza geçmişti. Şangay'ın hareketli siluetinden dünyanın en yüksek şelalesine kadar, etrafınızdaki dünyaya daha önce hiç olmadığı gibi bakmaya ne dersiniz?

Monte Fitz Roy, Patagonia
Monte Fitz Roy, PatagoniaAngel Şelalesi, Venezuela
Angel Şelalesi, VenezuelaGasherbrum Massif, Pakistan
Gasherbrum Massif, PakistanZion Ulusal Parkı, Amerika Birleşik Devletleri
Zion Ulusal Parkı, Amerika Birleşik DevletleriKlyuchevskaya Volkanı, Rusya
Klyuchevskaya Volkanı, RusyaBora Bora, Fransız Polinezyası
Bora Bora, Fransız PolinezyasıDoha, Katar
Doha, KatarShanghai, China
Shanghai, China
 

Katip

Özel Üye
Özel üye
Google Earth le dünya turu atıyorum ilgi çekici harika görüntülerle karşılaşıyorum.
 
Top