Farklı Aromalı Türk Kahvesi Tarifleri

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Türk kahvesi geleneksel bir lezzettir. Bu geleneksel lezzetin içeriğini, damak tadınıza göre şekillendirebilirsiniz.
1062775_8c17f3e4709b45ce03b4672dd1c25b6e.jpg

Nutellalı Türk kahvesi
Nutellalı Türk kahvesini genellikle çikolata tutkunları severek tüketir. Nutella'nın içerisinde yer alan şeker, Türk kahvesinin içeriğini tatlandırır.

Nutellalı Türk kahvesi için malzemeler:
  • 2 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı Nutella
  • Bir fincan su
  • Arzu edildiği kadar toz şeker

Hazırlanışı:
Bütün malzemeleri cezvenin içerisine ekleyin. Kısık ateşte pişirmeye başlayın. Türk kahvesi köpük köpük olana kadar pişirmeye devam edin.

Gül aromalı Türk kahvesi
Güllü Türk kahvesi, klasik bir Osmanlı içeceğidir. Gül suyu, kahveye ferah bir aroma katar.

Gül aromalı Türk kahvesi için malzemeler:
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • Bir fincan su
  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • Arzu edilirse 1 tatlı kaşığı toz şeker

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri cezvenin içerisine ekleyin. Kısık ateşte, kahve köpük köpük olana kadar pişirin.

Sütlü Türk kahvesi:
Sütlü Türk kahvesi, özel bir lezzettir. Türk geleneklerine göre bu kahve,ince belli çay bardağı ile servis edilir.

Sütlü Türk kahvesi için malzemeler:
  • Bir fincan süt
  • Yarım fincan su (sütün kesilmemesi için)
  • 2 tatlı kaşığı Türk kahvesi

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri cezvenin içerisine ekleyin. Süt kaynayana kadar kahveyi pişirin.

Portakallı Türk kahvesi
Portakallı Türk kahvesi, yumuşak bir aromaya sahiptir. Portakal kabuğunun içerisinde Türk kahvesinin pişirilmesi, kahve keyfine lezzet katar.

Portakallı Türk kahvesi için malzemeler:
  • 1 adet içi boşaltılmış portakal
  • Bir fincan su
  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi

Hazırlanışı:
İçi boşaltılmış portakal kabuğunun içerisine tüm malzemeleri ekleyin. Türk kahvesi, köpük köpük olana kadar pişirmeye devam edin.

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
makarma mıııı sasirdimkaldim sütle nasıl pişiyoo tuz da katılıyo mu :D
Tv de gördüm bende su ve süt ikisini koyuyorsun kaynayınca erişte koyuyorsun o suyunu çekecek kaşar da konuyordu işte ben hep göz kararı yaptım onun için miktarlarını veremem canım ama çok hoş oluyor tavsiye ederim