Evinizde kolayca bulabileceğiniz ya da ekonomik bir bütçeyle evinizi yeniden düzenlemeye hazır mısınız

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
2020 ye girdi gireli damgasını vuran peş peşe üzücü katliamlar, şehit haberleri, orman yangınları, bi de şimdi Corona virüsü derken eyyy 2020 nereye gidiyorsun demeden duramıyoruz Artık imtihan mı yoksa bu felaketler birer alamet sinyalleri mi yoksa doğanın bize karşı birer intikam alışımı bilemiyoruz. Ama tek istediğimiz şey biran önce artık bu kabusun bitmesi ve insanlığımız adına birer ders alıp dünyamızın yeniden değerini bilmemiz… Neyse ki ülkemizde çok fazla vaka tespit edilmediği için bir tek buna şükrediyorum ve daha fazla kötü haber almadan bitmesini diliyoruz…

ev-dekor.jpg

Ama gelin görün ki şu çaresiz zor zamanlarımızı biraz daha avantaja çevirip evde ailemizi ve kendimize zaman ayırıp birkaç bişeyler yapmaya nedersiniz ? Merak etmeyin kitap ve film tavsiyeleri vermeyeceğim zaten Netflix te istediğiniz kadar bol bol seçenekler var ama şimdi biraz kolları sıvayıp geri dönüşüm projesi yapmaya ne dersiniz ? İnternette dolaşırken çok sık görüp aman benim bunlarla uğraşacak vaktim yok diyorsanız işte şimdi tam zamanı…

Öyleyse sizler için araştırıp evinizde kolayca bulabileceğiniz ya da ekonomik bir bütçeyle evinizi yeniden düzenlemeye hazır mısınız

1. Kitap Ayracı
Yapımı çokça kolay ve hiç bir masrafa girmeden yapabileceğiz en kolay yöntemle şekilde görüldüğü gibi bir ürün çıkarabilirsiniz. Bunun için bir kağıt, yapıştırıcı ve bir adet ip işte bu kadar…

2. Rengarenk Anahtarlıklar
Evde artmış yünleriniz veya ipleriniz varsa eğer bu tam size göre olabilir. Malzemeler olarak ip veya yün, boncuk, anahtarlık ucu bu kadar basit…

3. Peki Portakal Kabuğundan Gül yapmak mı ?
Bir kaç adet portakalı soyup küçük hamlelerle istediğiniz gibi şekil verdikten sonra kurumaya bırakıp cam fanusa koyabilirsiniz.

4. Yeşil Yapraklardan Evde Obje Yapabilirsiniz
Eğer evinizde karton parçası ve sprey boya varsa renk verip farklı dekorasyon ürünleri yapabilirsiniz.

5. Konserve Kutularını Sakın Atmayın !!!
Eğer sizde benim dağınıklığı sevmiyorsanız işte size ufak tüyolar vereceğim. Evinizde oldukça rahatça bulabileceğiniz ya da düşük bir bütçeyle tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış hayat kurtaran ürünlerle küçük organizeler yapabilirsiniz. Nasıl mı ?

6. Kolileri de Atmazsanız Çok İyi Olur …
Şimdi size vereceğim küçük bir sırla hayatınızı kurtarıp evinizi yeniden şekillendireceğim. Hazır mısınız?

7. Bence Dünyayı Kurtaran Ürün Ahşap Kasa Olabilir
İla ki evinizde dışarıda kalan koyacak yeriniz olmadığı için bi yerlere atılan, ya da dışarıda çok pahalıya şık objeler satılıp ama gidipte alamadığımız çok o ürünler varya işte onları aslında tamamen hayal ürününden çıkarıp evde uygun ve çok kolay bir şekilde hemde çok şık birbirinden güzel tasarımlar yapabilirsiniz. Bunlar için biraz vernik, biraz boya, sünger ve kumaş parçası evinizde var ise silikon tabancanız illa ki şart değil tutkalda olabilir tüm bu malzemelerle hayatınızı kolaylaştıralım o zaman…

8. Makrome Modasına Bizde Uyalım
Görünüşe bakıp ay ne kadar zor ve zahmetlidir ama çok güzel duruyor ya diye sizde benim gibi iç geçirip yapılışına baktıktan sonra ayy bu çok kolaymış dediğim ve benimde duvarlarımda kesinlikle yerine alacak Makrome Modasına geçelim mi o zaman. Bu arada bir ağaç dalına ve beyaz sade rengiyle ya da renk çeşidiyle fiyatı 4 ile 10 TL arasında değişen makrome ipini heryerden bulabilirsiniz.

İşte size bir kaç farklı evde yapabileceğiniz farklı alternatifler.. Tabi birbirinden çok daha güzel ve kolay yüzlerce şeylerde var ama hazır evde tatil dönemindeyiz boş durmak yok diyip güzel, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum…