• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Erkek kadına sahip olur kadın erkeğe ait olur.

Sanatçı ve Akp İstanbul 3.bölgeden milletvekili adayı gösterilen Uğur Işılak’ın katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözdür.
Işılak, kadının "Erkeğe ait olduğunu ve bunun fıtrat olduğunu" ifade ederek "Ben sahip olurum, sen ait olursun""Her feministin gönlünde bir kocaya meftun olmak, onun kölesi olmak, onun bireyi olmak, ona ait olmak gibi bir hissiyat yoksa gelsin karşıma çıksın. Her kadının içinde fıtri olarak bu var. Bu yokmuş gibi hareket etmek fıtrata aykırı hareket etmektir ki onlar kesinlikle mutlu değiller. Ben o feministlerin mutlu olduğunu zannetmiyorum. Kadının tabiatı bağlanmaktır, ait olmaktır. Erkeğinki öyle değildir. Erkek kadına ait olmaz, sahip olur. Bazı kadınlar bunu karıştırıyor; ben sahip olurum, sen ait olursun" ifadelerini kullandı.

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
@Yüksek_Topuklar mesajındaki söz konusu eril kişinin dediklerini ilk cümleden sonra okumaya devam bile edemedim, ne korkunç ifadeler öyle..

Farkı vurgulamak lazım; iki kişinin ve bunların kalplerinin birbirine 'ait' olması bağlılık ve sadakat diye nitelendirilebilir.

Ancak "erkek" kadına 'sahip'oluyorsa, işte orada sakatlık vardır. Kızını 'başlık parası'yla satıp ticaretini yapan 'gelenekçi' aileler gelir benim aklıma.
Sahip olmak satın almayı gerektirir; bir kadın satılacak bir mal değildir.

OBir

MEB
Özel üye
O gün bugündür ekranlarda görünmedi bir daha. Ne Yapar be eder bileniniz var mı? Hala aidiyet ruhuna sahip birini mi aramakta yoksa? :)

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
(TEMSİLİ)

C5cTLGP.jpg

Top Bottom