Emeğe Saygı

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Sağ tıklama engellenerek konu çalınmasının önüne geçilemezmi kopyala yapıştırı önlemek için

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ctrl + C maalesef kapatılmıyor :)

Konu seçimini tamamen yasaklamak bir nevi çözüm ancak işi bilen için bu yöntem de atlatılıyor bullanmıştık bir dönem. Ama arama motorları botları da bu durumda konu JavaScript kodları ile çerçevelendiği için konuyu indexleyemiyor. Yakın gelecekte daha etkili bir çözüm düşünüyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bunun kesin bir yöntemi kesinlikle yok. Kopyalama ve ters klik olayı kolayca aşılabilir. Bunun önüne geçilemeyeceğine göre kazanca döndürmek şeklinde bir düşüncem var. Tabii işi bilenler için bu da kesinlikle bir çözüm değil ama en azından dalgınlıklardan faydalanılabilir. Hatta bizim forumda da başka forumlardan kopy-paste yaparken tuzağa düşenler var sık sık kontrol edip düzeltmek durumunda kalıyorum :) Allahtan bu son versiyonda gizli linkleri otomatik haber veren bir sistem geliştirdiler :D

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Bunun kesin bir yöntemi kesinlikle yok. Kopyalama ve ters klik olayı kolayca aşılabilir. Bunun önüne geçilemeyeceğine göre kazanca döndürmek şeklinde bir düşüncem var. Tabii işi bilenler için bu da kesinlikle bir çözüm değil ama en azından dalgınlıklardan faydalanılabilir. Hatta bizim forumda da başka forumlardan kopy-paste yaparken tuzağa düşenler var sık sık kontrol edip düzeltmek durumunda kalıyorum :) Allahtan bu son versiyonda gizli linkleri otomatik haber veren bir sistem geliştirdiler :D

mesela üye bir resim çalıyor baska bir yere ekliyor ekldiği zaman direk resim yerine o çaldığı sitenin linki geliyor ve emeğe saygı diyor böyle bir şey yapılabilirnmi

Güzel olabilir mesela vip bölümündeki konu linklerinin tamamı aktarmalı "5 saniye sonra şuraya aktarılıyorsunuz gelecek sorundan cart curt" zahmetli oluyor ama çözüm sayılabilir. Farketmeyenler forumun reklamını yapmış bile olurlar =)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
mesela üye bir resim çalıyor baska bir yere ekliyor ekldiği zaman direk resim yerine o çaldığı sitenin linki geliyor ve emeğe saygı diyor böyle bir şey yapılabilirnmi
Evet böyle birşey yapılabilir kolaylıkla ancak sadece kendi serverimizda tuttuğumuz resimler için geçerli bu. Düşündüğüm de buna benzer bişey. Serverda resim tutmadığımız için bize göre değil :)