Eğer Hedefleriniz Çelişkiliyse, Elde Edeceğiniz Şey De Çelişki Olacaktır

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Eğer hedefleriniz çelişkiliyse, elde edeceğiniz şey de
çelişki olacaktır.

Eğer size mutlu olmak istiyor musunuz diye sorulsaydı, şüphesiz yanı tınız evet olurdu. İnsanlara, "Bugün kaç kişi sıkıntı çekmek ister?” diye sorulduğunda, havaya birkaç el kalkar. Ancak, mutluluğunuz kendinizi tamamen adadığınız bir hedef değilse, zaten sıkıntı vardır.

Mutluluk yolunuzu kesen, daha birçok hedefleriniz olabilir. Mutlu olmamanın da sizce bir değeri olabilir. Örneğin, bazı konferanslarımda, "Kaç kişi sürekli mutlu olmak ister?" diye sordum. Genellikle, izleyicilerin sadece yansı ellerini kaldırdı. Neden diye sorduğumda, biraz acı olmazsa mutluluk o kadar muhteşem olmaz, yanıtını aldım. Tatlıyı anlamak için ekşiyi, sevinci anlamak için aa çekmeyi tanımalısın inancı vardır. Sizi acıda bir değer aramaya iten şey egonuzdur. Tanrı’nın Sevgisi öyle güçlüdür ki, tersini denemeye gerek yoktur.

Huzur ve mutluluk, içinizdeki eski bir anıdır ve aklınız sakin olduğu zamanlarda ortaya çıkar. Aklımız bir karmaşa içindeyken sakin değildir ve bu yüzden o eski anılan anımsayamaz.

Karmaşa Yaratacak Hedefler

Bana yaptığının intikamını almak istiyorum. Kendini suçlu hissetmeni istiyorum.

Seni incitmek istiyorum.

Ben (veya sen) acı çekmeyi hak ediyorum.

Her zaman haklı olmak istiyorum.

Asla vücudumun yaşlanmasını istemiyorum.

Asla ölmek istemiyorum.

Seni affetmek istemiyorum.

Seni her zaman memnun etmek istiyorum. Acımın senin hatan olmasını istiyorum.

Senden daha önemli olmak istiyorum (veya tersi) Asla bir daha hata yapmak istemiyorum.

Bu hedefleri aklınızdan çıkartmak, bir perdeyi kaldırıp, arkasında sabırla bekleyen sevgiyi, merhameti ve huzuru keşfetmektir. Korkuya dayalı hedeflerinizin ne kadar budalaca olduğuna karar verdiğiniz zaman artık onları değerlendirmeyeceksiniz. Tekrar korkuya kapılmadan kendinizi korumayı öğrenmeye çalışın ve kendi kendinize sorun. "Şu anda düşündüğüm şey bana hemen akıl huzuru verecek mi?"

Mutluluğunuzdan yana olun.

İyileştirmeniz İçin, size her şeyden çok yardımcı olacak şey
düşüncelerinizi ani etkiler üzerinde odaklamaktır.

kaynak: Lee L. Jampolsky, Gülümsemek de Bir Sanattır