• Merhaba Ziyaretçi.
    "Güzel söz"
    konulu yarışma başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Artık kazanılan ÇTL miktarları istenildiğinde TL ile değiştirilebiliyor. Konu ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

Dünyanın Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehirleri Açıklandı

Lelis

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
Numero, yaşam kalitesi en yüksek şehirler yıl ortası raporunu açıkladı. Listede Türkiye’den 4 şehir yer aldı.


Numero, pek çok alanda veriler topluyor ve bu topladığı verileri de zaman zaman insanlarla paylaşıyor. İstatistik kuruluşu şimdi de 2019 yılı için yıl ortası Dünyanın Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehirleri Listesi’ni açıkladı.
bursa

Şehirlerin toplam yaşam kalite puanlarını, satın alma gücü endeksi, güvenlik endeksi, sağlık bakım endeksi, yaşama bedeli endeksi, barınma ücretinin gelire oranı endeksi, trafik endeksi, kirlilik endeksi ve iklim endeksi için ayrı ayrı aldıkları puanlar belirledi.
Listenin zirvesinde Avustralya, Canberra yer aldı. Onu ABD’den Raleigh ve yine Avustralya’dan Adelaide takip etti.izmir

Listenin ilk 10 sırasını oluşturan diğer şehirler ise sırasıyla Madison (ABD), Wellington (Yeni Zelanda), Zürih (İsviçre), Birsbane (Avustralya), Eindhoven (Hollanda), Austin (ABD), Dallas (ABD) oldu.Türkiye’den Bursa listede 74., İzmir 115., Ankara 130., İstanbul 158. sırada yer aldı. Listede toplam 206 şehire yer verildi. Buna göre Bursa, Türkiye’nin Yaşam Kalitesi En Yüksek Şehri Oldu.
 
Top