• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Dumlupınar üniversitesi

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 03.07.1992

Telefon: +90 274 265 20 31(20 hat)

Faks: +90 274 265 20 14

Internet: www.dumlupinar.edu.tr

Adres: Merkez Kampüs Rektörlük binası Tavşanlı Yolu 10.km KÜTAHYA

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Kampüs Kütahya merkezine 11 km uzaklıkta.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 2 yüksekokul, 17 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 9 araştırma merkezi bulunuyor.

Beslenme: Üniversitenin Germiyan Kampüsü’nde 2 000 kişiye yemek hizmeti verilebiliyor.

Teknoloji: Üniversite bünyesinde yaklaşık 250 bilgisayar, eğitim ve yönetim hizmetlerinde kullanılıyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlık Merkezi’nde 2 pratisyen hekim, 2 diş hekimi, 4 hemşire yardımcı oluyor.

Barınma: Üniversiteye ait yurt bulunmamakla birlikte Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun 2 bin 360 kişi kapasiteli yurdu var.

Burs: Burs verilmemektedir.

Genel Bilgi: Dumlupınar Üniversitesi, adını Dumlupınar Meydan Muharebesi'nin yapıldığı yer olan Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinden aldı. Dumlupınar Üniversitesi Merkez Kampüsü, Kütahya-Tavşanlı karayolunun 10. km'sinde 7502 dönümlük bir arazi üzerinde kurulu. Merkez Kampüsü, Osmanlı-Selçuklu ve Uzakdoğu mimarilerinden esintiler taşıyan görünüme sahip. Rektörlük Binası, Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Sağlık Yüksek Okulu ile kütüphane bu kampüste yer alıyor. Merkez Kampüsünde, öğrencilerin ve çalışanların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek tesisler mevcut. Çeşitli spor tesisleri, bankamatik, posta ve telefon hizmetlerinin yanı sıra beş bin kişinin aynı anda yararlanabileceği Bedesten (Merkez Kafeterya) de burada hizmet vermekte. Germiyan Kampüsü, Kütahya-Afyon karayolu üzerinde bulunuyor. Bu kampüste, Kütahya Meslek Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu ile çeşitli açık ve kapalı spor tesisleri var.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Üniversitemiz yakın bir geçmişte kurulmasına rağmen, hızlı bir gelişim göstermiştir ve imkanları oranında en üst düzeyde eğitim ve öğretim vermektedir. Üniversitemizin temel hedefi; araştıran, düşünen ve yalnız bir alanda yoğunlaşmamış, çok yönlü bir eğitimle hızla değişen dünyada kendini yenileyebilen meslek sahibi bireyler yetiştirmektir. Siz sevgili öğrencilerimize eğitim ve öğretimin yanı sıra üniversiteli olma duygusunu da yaşatacak imkanlar sunmaktayız. Bu amaçla sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler ve bu etkinlikleri düzenleyecek öğrenci kulüpleri katılımınıza açık olacaktır. Bu etkinlikler ve kulüpler sizlere ders dışındaki zamanınızı değerlendirme, arkadaş edinme, takım çalışması yapma ve ilgi duyduğunuz alanlarda kendinizi geliştirme fırsatları sağlayacaktır."


 
Top