• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

dumanın rezil şarkısı(ÇOK ÖNEMLİ HERSES OKUSUN!)‏

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Böyle bir rezalete nasıl izn verilebilir ?

Duman Grubu İhlas Suresi Ayetleri ile Alay Ediyor!

Duman Grubu, SONY BMG etiketiyle çıkarmış oldukları son albümlerinde konsept olarak �ateizm� konusunu ele alıyor.

Bu albümdeki bazı şarkılarda �ahiretin olmadığı� şeklinde telkinleri bulunan grup, �Rezil� isimli şarkılarında ise

İhlas suresinin Lem yelid velem yûled okunuşlu 3. ayetini; şarkısında "lem yelid velem löp yutar" şeklinde okuyarak açıktan dalga geçiyor.

Lütfen! tepkisiz kalmayalım. Hem mesajı ileterek bilinçlenmeyi sağlayalım, hem de yetkili mercileri bilgilendirerek bu rezilliği durduralım.

Allah ahirette "Ey Kulum! Kitabımla dalga geçildi, buna karşılık sen ne yaptın?" diye sorduğunda; Ey Rabbim; ben gücümün yettiğince doğrunun yanında durdum ve onları engellemeye çalıştım diyebilelim

Allah�ın bir ayetini böylesi bir kinaye ile değiştirme cüretinde bulunan insanların yaşadığı ülke, Müslüman bir ülke..Danimarka� da yaşanan karikatür krizinin ardından ayağa kalkan dünya Müslümanlarının tepkisi acaba Türkiye�de yaşayan Müslümanları da harekete geçirmeyecek mi?

Bildiğimiz tek şey varki, Allah�ın ayetleri ile oynama, değiştirme veya alay etmek gibi fiiller bir ülkede ya da bölgede işlenmeye başlıyorsa Allah�ın gazabının yavaş yavaş gelmek üzere olduğudur�

Cevrenizdeki bu konuda duyarli olan insanlara bu olayı kınamaları için SONY BMG�nin telefon-fax ve e-mail adresini vermek istiyorum�

Bana gelen bir emailimi sizlerle paylasayim dedim

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
Şikayetler için:
Sony Music :

Tel : +90 212 311 13 00
Fax : +90 212 251 38 03
Mail : infotr@sonybmg.com.tr

Tepkisiz Kalmayalım Lütfen

Şarkının Sözleri:
Duman - Rezil

Ortada bir yanlış var
Yanlışı yapan yanar
Arkasında sandık var
Değmesin akıncılar

Geri kaç geri kaç, oğlancık
Senin de başın yanar
Ortada bir yanlış var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Ortada bir dergah var
Devrilir başın yarar
Arkasında tezgah var
Lem yelid ve löp yutar

Senin de başın yanar
Ortada bir dergah var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Ortada bir gerçek var
Gerçeği gören de var
Arkasında mercek var
Ve muhtelif sakıncalar

Senin de başın yanar
Ortada bir gerçek var
Memleket uyurgezer

Aldırma geldik oyuna
Kandır beni, kandırsana
Rezil kandırsana

Bilinir ki; Nemrud, Hz.İbrahim'i ateşe atıp yakmak istemiştir. Kocaman bir ateş yakılır, alevler göğe yükselir. Küçücük bir karınca su taşımaktadır. Ona sorulur; ne yapıyorsun diye. O küçük karınca der ki; yanan ateşi söndürmek için su taşıyorum. Ona denilir; ama senin taşıdığın su onu söndürmez. Karınca şöyle cevap verir; Biliyorum, ama birincisi ben Hakkın yanında bulunarak tarafımı belli ediyorum ve elimden geleni, gücümün yettiğini yapıyorum.

Kutsalı olmayan kutsala saygıyı bilmez. Bunu yapanlar bilmiyorsa, kutsalımıza karşı hassasiyetimizi başkasından beklemeden biz korumalıyız.

Sahabeler kuranın bir ayeti için ölmeye bile razı idiler, biz tepki bile veremiyor muyuz, bu duruma.

Durumu düzeltmeye ve yapanları boykota tüm duyarlı Müslüman Kardeşlerimi davet ediyorum.!

( Bahsi geçen ayet İhlas Suresinin 3.Ayetidir ve Anlamı: O(Allah) doğurmamıştır, doğurulmamıştır.)

Burası da Yaşanacak Yer Olmaktan Çıktı Artık..
Dini Alet Ederek Bazı Şeyler Yapmaya Çalışanların Olduğu Bi yerde Yaşamak...Mantıklı Değil artık..

aslıhan35

Katılımcı
hakikatten çok önemliymiş:P bu kadar velveleye okumadan geçemedim ne oluyor diye.insanları niçin bu sitede karalama gereği duyulur anlamakta güçlük çekiyorum.emek verilip yapılan şarkının yanına"dumanın rezil şarkısı" diye nasıl atıfta bulanma cürretini gösterebilirsiniz ki?kaldı ki ihlas suresine bi haraket yok ortada "yelid" bir fiildir günlük konuşma dilinde arapçada sıkça kullanılır."doğurmak" anlamında başındaki lem olumsuzluk ekidir.allahın sıfatlarını anlatmak için sure içinde kullanıldı diye insanları rezillikle suçlama hakkını kimseye vermiyor bu durum.araştırın yargılamadan önce!

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
hakikatten çok önemliymiş:P bu kadar velveleye okumadan geçemedim ne oluyor diye.insanları niçin bu sitede karalama gereği duyulur anlamakta güçlük çekiyorum.emek verilip yapılan şarkının yanına"dumanın rezil şarkısı" diye nasıl atıfta bulanma cürretini gösterebilirsiniz ki?kaldı ki ihlas suresine bi haraket yok ortada "yelid" bir fiildir günlük konuşma dilinde arapçada sıkça kullanılır."doğurmak" anlamında başındaki lem olumsuzluk ekidir.allahın sıfatlarını anlatmak için sure içinde kullanıldı diye insanları rezillikle suçlama hakkını kimseye vermiyor bu durum.araştırın yargılamadan önce!

okuduguna göre ve orayada not dustum emailime gelen yazi diye ???

jeriko

Özel Üye
Özel üye
Şarkıda geçen 'Lem Yelid ve löp yutar' ifadesiyle İhlas Suresi ile dalga geçildiğini ve ateizm propagandası yapıldığını söyleyen dinleyicilerin tepkisine şaşırdıklarını belirten grup, "Orada eleştirdiğimiz şey dinin suiistimal edilmesi. Kimsenin haddine düşmez insanın dini ve inancıyla dalga geçmek. Konunun öznesi, ortada dönen bir tezgâhın olması. Burada fena olan bunu tespit edip ortaya koymak mı, yoksa bunu yapıp çıkar sağlayanlar mı fena? İhlas, anlamlı ve en güzel sûrelerden biri. Biz değerini bilmeden, farkında olmadan bir şeyler yapmıyoruz. Din adamı gönülden inanarak, iyilik ve güzellik içindeyse biz de onunla beraberiz. Lem Yelid'i deforme etmek kimsenin haddine değil, bizim de... Hepimiz Müslüman'ız." diyorlar.
Alıntı.

aslıhan35

Katılımcı
Şarkıda geçen 'Lem Yelid ve löp yutar' ifadesiyle İhlas Suresi ile dalga geçildiğini ve ateizm propagandası yapıldığını söyleyen dinleyicilerin tepkisine şaşırdıklarını belirten grup, "Orada eleştirdiğimiz şey dinin suiistimal edilmesi. Kimsenin haddine düşmez insanın dini ve inancıyla dalga geçmek. Konunun öznesi, ortada dönen bir tezgâhın olması. Burada fena olan bunu tespit edip ortaya koymak mı, yoksa bunu yapıp çıkar sağlayanlar mı fena? İhlas, anlamlı ve en güzel sûrelerden biri. Biz değerini bilmeden, farkında olmadan bir şeyler yapmıyoruz. Din adamı gönülden inanarak, iyilik ve güzellik içindeyse biz de onunla beraberiz. Lem Yelid'i deforme etmek kimsenin haddine değil, bizim de... Hepimiz Müslüman'ız." diyorlar.
Alıntı.

29 mart 2009 zaman gazetesi duman söyleşisini almışsın.gerekli açıklamayı zaten grup üyeleri yapmış.tatmin olmuşlardır umarım açıklamadan;)yemin ederim şaşrttın beni jeriko:)