Dudaklarda yeni trend Ombre modası

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Saçlardan sonra ışıldama sırası şimdi dudaklarda. Son zamanların en gözde akımı podyumlardan sonra gündelik hayata karıştı. Dudaklardaki yeni trend Ombre modası.

dudak-trend.jpg

Kelime anlamı gölgeli olan Ombre, dudaklara da gölgesini bırakmaya geliyor. Günlük makyaj için abartılı olduğu düşünülse de makyaj modasında kendine sağlam bir yer edinmeye hazırlanıyor. Dipleri ve uçları ayrı olarak boyanmış saçlardan sonra dudak modasının yeni üyesi Ombre dudaklar.

Dudak kalemleri makyaj çantalarının tekrar aranan malzemesi haline geliyor. Geçmişte özellikle kontur uygulaması için kullanılan dudak kalemleri, 2014 modasında kendine yeniden yer buldu. Ombre modasının vazgeçilmez özelliği gölgeler bundan sonra dudak kalemlerine emanet.

Ombre modasına ayak uydurabilmek için gerekli malzemeler:Öncelik olarak teninize uygun bir ruj seçimi, gölge etkisi yaratmak için seçilen ruja uygun renkte göz kalemi, sıvı kapatıcı, ruj fırçası ve daha dolgun bir görünüm istiyorsanız şeffaf bir dudak parlatıcı.

Nasıl uygulanır? 1. Başlangıç olarak dudak çevrenizi gölge yapmak istediğiniz renkte dudak kalemiyle gölgelendirin. Düz çizgi çekmekte çok ısrarcı olmanıza gerek yok, dağıtarak ilerlerseniz daha doğal bir görünüm oluşur.

2. Ruju her zamanki gibi sürün. Çizgi ile sınırlandırdığınız dudağınızın içini boyama yaparmış gibi doldurun.

3.Dudağınızın İç kısımlarına da biraz dağıtarak kalem sürün. Renklerin birbirine iyice karışması için ruj fırçasıyla dağıtın. Böylece kalem ve ruj birbirine karışır.

4.Üst dudağınızın orta kısmına bir miktar kapatıcı sürün. Kapatıcı alt dudağınıza kendiliğinden bulaşacağı için aynı işlemi alt dudağınıza uygulamaya gerek yok

5.Dudak kenarlarınızı daha düzgün bir görünüme kavuşması için kapatıcıyla çerçeveleyin. Bu işlem aynı zamanda dudaklarınıza daha dolgun bir görünüm kazandıracaktır.

6.(Parlak dudak severler için) Kapatıcınız kuruduktan sonra parlatıcınızı sürebilirsiniz.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
ben bayılıyorum bunlara,geçen yıl modaydı ama bu yıl sokağa taşındı diye daha bir ön plana çıktı :) rujsuz ve rimelsiz bir hayat düşünemezdim sanırım :) benim gibi dolgun dudağa sahip olanlar pek tercih etmese de benim vazgeçilmezim :) özellikle kahve tonları bu yaz benimle bütünleşti :)