Dikkatli Olmakta Fayda Var

Defne

Usta
Kapkaç,Türkiye’de hayatın bir gerçeği oldu artık. Bazen cana gelecek mala gelsin diye kendimizi rahatlatıyoruz ama bazen de bu sebepten ölen veya öldürülen insanları görüp üzülüyoruz.

Kapkaççılar öyle yöntemler izlemeye başladılar ki ciddi anlamda bu işe kafa yoruyorlar ve genelde kaçarımız olmuyor. Dileğim bu tür olayların kimsenin başına gelmemesi. Anlatacağım olay kapkaçla ilgili değil ama dikkatli olmakta fayda var diyorum ve yaşanmış bir organ mafyası gerçeğinden bahsetmek istiyorum.

Adamın biri bir parfümeriye gidiyor. Bir bayanın yanına gayet kibar bir şekilde yaklaşıp "pardon hanımefendi eşime parfüm alacağım ama ben bu işlerden pek anlamam" diyerek bayandan yardım istiyor. Bayan da kabul ediyor. Derken tek tek parfüm kokluyorlar. Adam etrafın kalabalıklığından faydalanıp kadına eter koklatıyor. Kadın orada bayılıyor tabi. Adam da eşim bayıldı diyerek etrafa karı-koca imajını ve verdikten sonra bayanı kucakladığı gibi götürüyor. Ve o bayan bir kaç gün sonra ölü olarak böbrekleri alınmış bir şekilde bulunuyor. İnanması zor ama bu yaşanmış bir hikaye.

Artık nerede ne yapmamamızı gerektiğini bilemez hale düştük. Masum bir şekilde parfüm alırken bile canınızdan olabiliyorsunuz. Eskiden karanlık ve ıssız yerlerden korkarken insan içine çıkmak bile tehlikeli olmaya başladı. Bundan bir ay önce Bakıköy’ün göbeğine bomba atıldı. Olayı bizzat yaşayan akrabamız dükkanına giren bayana ayakkabı getirmek için depoya gider gitmez bomba patladı ve kadın oaracıkta paramparça oldu. Sanırım ölmedi ama hayatı boyunca da unutamayacağı korkunç bir olay yaşadı. Hayat bu kadar ucuzlaştı işte. Paranoya bir ruh hali içinde herşeyden ve herkesten şüphe duyarak ve ne yapacağımızı bilmeden yaşamak zorunda bırakılıyoruz…