• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Magazin Demet Akalın'ın pırlanta krizi

Papatya

V.I.P
V.I.P

767132_detay.jpg

Demet Akalın, Bülent Ersoy'un denemek için taktığı pırlanta bileziğin bir taşının eksik olduğunu görünce adeta şoka girdi. Birlikte jüri üyesi olacağı Ersoy'la program görüşmeleri sırasında yaşanan bu kayıp olayından sonra Bülent Ersoy da çok üzülüp 'Nazarım değdi galiba' deyince Demet Akalın, pırlanta bileziğin bir eşini satın alıp Ersoy'a hediye etti.

Düşen taşı ise satın aldığı mücevherci yeniden taktı. "Sakın anneme Gargamel olduğumu söyleme" dedi durup dururken. "Neden" dedim. "Çünkü; o beni İzzet Çapa'nın münzeviri sanıyor. "Oğlum o kitabın ismi 'Anneme reklamcı olduğumu söylemeyin o beni bir genelevde piyanist sanıyordu" dedim. "Biz de okuduk zamanında Seguela'nın kitabını ama şimdi anacığım beni genelevde piyanist sanarsa yüreğine iner." dedi.

Zaman zaman şüpheye düşüyorum, bizim Gargamel galiba göründügü gibi kadar salak değil mi diye. Hem kulağı delik, biraz da okumuş yalamışlığı var. "Oğlum" dedim, "Neden adam gibi bir işe girip, bir baltaya sap olmuyorsun." Cevap olarak ne dese beğenirsiniz; benden iyi balta olur muymuş!... Yan gelip yatıyormuş, parası bitince de beni tırtıklıyormuş. Vay be. Hiç utanmadan yüzüme karşı söylüyor bunları. Tepem attı aniden; "O zaman ilişkimizi yeniden gözden geçirmemiz lazım" dedim. "Bana göre hava hoş" diye umursamazca omuzlarını silkti ve kalktı "Nereye" diye sordum. "Piyano öğrenmeye gidiyorum. Anlaşılan yakında lazım olacak." "Otur lan" diye kükredim, bir de seni genelevlerden toplamayalım. Ama bu yüce gönül almama karşılık." "Tamam anladım. Beni kötü yola düşmekten kurtardığın için iyi bir dedikoduyu hakkettin."

Geçenlerde Demet Akalın Star TV'deki Pop Star yarışmasında jüri üyeliği için teklif almıştı ya. Görüşmek için kanala gittiğinde bir de bakmış ki Bülent Ersoy da orada. Sarılıp öpüşmüşler abla kardeş misali. O sırada Demet'in elindeki 'pırıltılar' Bülent Hanım'ın dikkatini çekmiş. Pırlanta bir bilezik ve muhteşem bir yüzük.Ersoy'un çok hoşuna gitmiş bilezik "Kız ver şunu bir bakayım" demiş. Demet hemen çıkarıp vermiş ama "Annemin düğün hediyesi" demeyi de ihmal etmemiş. Bülent hanım takmış bileziği koluna, biraz tadını çıkarmış, sonra iade etmiş Demet'e. Biraz hoş beş ettikten sonra görüşmesini yapmış, kanaldan ayrılmış Demet.

Yolda giderken bir ara gözü bileziğe takılmış. Aaa. Bir taşı eksik. Bir taş dediğime bakmayın, Biri değiş tokuş etmeye kalksa 'taşı' bana tercih eder. Bir telaş almış tabii kızı. Arabayı durdurmuş. Dört bir tarafını iyice aramış. Arabada elmas aramak samanlıkta iğne aramanın 'lüks versiyonu' tabii. O da bulamamış doğal olarak. Tam karalar bağlamış düşünürken birden aklına gelmiş "Acaba Bülent ablamın yanındayken mi düşürdüm" diye. Hemen onu aramış. Ama onun da haberi yok. Bülent hanım da çok üzülmüş. "Ayy gözüm kaldı galiba taş düştü" deyince "Estağfurullah efendim" demiş Demet de. Eve dönünce hemen kuyumcusu Yaman Gold'u aramış "Verdiğiniz bileziğin taşı iki ayda düştü" diye atmış tatlı fırçasını.

Onlar da "Sizin gibi bir pırlantanın yanında bir taşın lafı mı olur" demişler. (Konuşmanın bu kısmını Gargamel uydurdu, benim bir suçum yok) Uzun lafın kısası bir hafta sonra aynı bileziğin yenisi ulaştırılmış Demet'e. O da ne yapmış dersiniz? Sorunun cevabı Bülent Ersoy'un doğum gününde geliyor. Bülent hanım o gün çok şık bir çiçek buketi alıyor. Kartın üstünde Okan-Demet Kurt yazıyor. Çiçeklerin arasında da, o pırlanta bileziğin eşi. Okan-Demet çiftinden anlamlı bir doğum günü hediyesi. 'Kaybolan pırlantanın esrarı' Demet'in bu jesti ile böylece tatlıya bağlanıyor.

Şimdi gelelim Akalın cephesinden son haberlere. Acun'un Star'a geçmesi üzerine Pop Star projesinin rafa kalktığı yazılıp çizilmişti. Söylenene göre şimdi durum değişmiş. Pop Star Aralık ayında başlıyor, Demet de 3 jüri üyesinden biri. Ayrıca Ekim ayında çıkacak olan albümü konusunda da çok iddialı Demet. Özellikle Emirkan ile birlikte sözlerini yazdığı 'Namussuz Kader' adlı şarkısına güveniyor. Yakında Demet Akalın'ı şarkı sözü yazarı kimliğiyle de görürsek şaşırmayalım. Demet bu, ne yapacağı belli olmaz.

İşte o pırlanta bileklik!
767132_75be969687e0eed216cf1fc9d5324a3e.jpg