Çocukluğunun geçtiği sokaklarda yıllar sonra yürümek

Araf

İstemeden Kirleniyor İnsan.
Özel üye
Sokakta ki ilk yürüyüşünü orada yaptığını bilmek ama hatırlayamamak, ilk bisikletine binerken dizlerinden döktüğün kana bakmak ama görememek, ilk evcil hayvanınla beraber koştuğunu hatırlayıp tekrar ağlamak, mahallede; bir zamanlar oyunlar oynadığın, beraber eğlendiğin arkadaşlarını görememek görsen de sanal ortamda konuştuğun kadar yüzyüze konuşamadığının farkına varmak ama şimdiki sokaklara bakınca yakan top, çelik çomak, ip atlamak, sek sek, saklambaç, bilye gibi oyunları o sokakta tadabildiğin için mutlu olmak dünü bilmeden bugünü yaşamanın bedeli öylesine ağırdı ki ,yarını bugünden kurtarmak için hayatımda hep sözler verdim ve tuttum.

KuMRu

Sessize aldım dünyayı huzuru dinliyorum 🌼
Özel üye
Bu duyguyu bire bir yaşadım çocukluğumun geçtiği mahalleye evlenip geldim şu anda her gün ailemle yaşadığımız dairenin önünden geçip çocukluğuma gülümsüyorum ve eski günleri yad ediyorum 🥰

merakettim

Homo Sapiens Sapiens
Özel üye
Duygusal değil de gözlemsel yaklaşmak gerekirse; sanki küçük bi kopyası gibi geliyor. Yani herşey hatırladığımızdan daha küçük. Belki küçükken bize hissettirdiği ile şu anda hissettirdiği biraz farklı. :)

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Yıllar önce yaptım bu eylemi o sokaklara daldım yürüdüm geçmişi düşündüm,geçen giden zamana yandım bir gün belki yeniden yürürüm o sokaklarda

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
An itibariyle tekrar yaptığım şey ortaokul zamanlarımin geçtiği mahallede ,eski evimin civarında, çevresinde yürüyorum hatta eski evimizin yanından geçiyorum oradaki parka bugün oğlumu oynamaya götürdüm çok farklı bir his bir o kadar da güzel;)

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
benim artik imkansiz o yollardan yürümem her yer cok degismis eskisi gibi kalmamis

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
benim artik imkansiz o yollardan yürümem her yer cok degismis eskisi gibi kalmamis
Buralar hala aynı ya eskisi gibi ama bizim eski evin dış cephesi değişmiş başka renge boyamışlar isparta spor rengindeydi ne severdim bağ bahçeleri hala duyuyor ama apartlar çoğalmış eskiye nazaran bir de çok fazla market açılmış 1🙃