ChatGpt resim çiziyor :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Microsoft Edge tarayıcısından bing.com arama motoruna girdiğinizde hemen üstte "Sohbet" butonunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda artık her konuda sizin sorularınızı cevaplayacak olan ChatGPT karşınızda oluyor.

Son 2 aydır çok yoğun şekilde kullanıyorum. Programlamadan tutun da karmaşık matematik denklemlerine, bir akrostiş ya da kahramanlı şiiri yazdırmaktan, kahramanlarını belirlediğiniz hikayeler yazdırmaya kadar aklınıza gelebilecek her konuda soru sorabilir, cevap alabilirsiniz. Özellikle programlama aşamasında kodları hazırlayıp bana vermesi gerçekten mükemmel :D

Bu akşam ise başka bir özelliğini keşfettim daha doğrusu kendisi bana "istersen bu projenin arkaplanında kullanabileceğin bir sanat eseri üretebilirim" dedi. Hadi bakalım deyince de birbirinden güzel birkaç resmi (özgün, kopya olmayan) resmi birkaç saniye içinde üretti. :)

Bing' entegre ChatGPT ile ingilizce konuşmanız gerekmiyor Türkçe diline gayet hakim. :)

Daha sonra ben "birbirini teselli eden iki çocuk resmi çizer misin?" dediğimde aşağıdaki resimleri çizdi. (Ürettikleri resimler tamamen özgün, internetten alıntı değil). Henüz başka bir resim çizdirmedim, sanırım resim olayı yapay zekaya yeni eklenen bir özellik daha önce fark etmemiştim. Geldim ve hemen forumda konu açtım. :)

Siz de hotmail hesabınızla hemen oturum açın ve bu özelliklerden yararlanmaya başlayın :)

• Bunun için Edge tayıcıya girin ve hotmail hesabınızla oturum açın. (Chrome'da gmail ile oturum açtığınız gibi)
  • Edge tarayıcıdan adresine girin.
  • En üstte Sohbet butonuna tıklayın ve başlayın sohbete.

Emin olun vazgeçemeyeceksiniz. :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Edge yi kullanmıyordum sanki bana yabancı gibiydi ama yorumsuzun vermiş olduğu özellikleri okuyunca edgeyi kullanmaya başlayacağım. Teşekkürler yorumsuz.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Edge yi kullanmıyordum sanki bana yabancı gibiydi ama yorumsuzun vermiş olduğu özellikleri okuyunca edgeyi kullanmaya başlayacağım. Teşekkürler yorumsuz.
Aslında Edge kullanmanıza artık gerek yok hocam. Chrome tarayıcıdan 'a girin ve hotmail heabınızla oturum açın.ChatGPT yigüle güle kullanın. :)

Eğer sohbetteki konuşma sayısı 30 değil de 5 mesajda bir yeni sohbet başlıyorsa chrome site izinlerini düzenleyerek arttırabilirsiniz.

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Aslında Edge kullanmanıza artık gerek yok hocam. Chrome tarayıcıdan 'a girin ve hotmail heabınızla oturum açın.ChatGPT yigüle güle kullanın. :)

Eğer sohbetteki konuşma sayısı 30 değil de 5 mesajda bir yeni sohbet başlıyorsa chrome site izinlerini düzenleyerek arttırabilirsiniz.
Her işin bir kolayı varmış sayende öğrendik yorumsuz teşekkürler 🙂

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Not: Sohbet robotuna bir resim çizdirdiğinizde her seferinde 4 adet benzersiz resim oluşturuyor. Siz isterseniz en beğendiğinizi, isterseniz hepsini kullanabilirsiniz.

Artık foruma konu açarken konu ile ilgili başka yerlerden alıntılanmış resimler eklememize gerek yok. Hiçbir yerde yayınlanmamış olan özgün resimler üretmek için birkaç kelime veya cümle ile bing sohbet robotuna (ChatGPT) nasıl bir resim istediğinizi söylemeniz yeterli.... Her seferinde 4 adet resim oluşturuluyor ancak ben ikişer tane seçtim.

Az önce Bing + Sohbet robotu ile aramızda şöyle bir diyalog geçti. :) Resimler gerçek boyutta görmek için üzerlerine tıklayın...

Ben: Rakı içen bıyıklı bir adam resmi çiz.

ChatGPT: Rakı içen bıyıklı bir adam resmi çizmemi istediniz. Ben de size yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Rakı, Türkiye’nin ulusal içkisi olarak bilinen bir tür anasonlu alkollü içkidir. Rakı, genellikle su ve buz ile karıştırılarak içilir. Bıyık ise, üst dudağın üzerinde bırakılan kıl öbeğidir. Bıyıklı bir adam, bıyığı olan bir erkektir.

Rakı içen bıyıklı bir adam resmi çizmek için, öncelikle bir adamın yüzünü ve vücudunu taslak halinde çizmeniz gerekir.
raki-icen-biyikli-adam-1.jpg
raki-icen-biyikli-adam-2.jpg

Ben: 800x450 px boyutlarında rakı içen adam resmi çiz.

ChatGpt: Rakı içen bıyıklı bir adam resmi çizmeniz için size yardımcı olmaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz. 😊

Rakı içen bıyıklı bir adam resmi çizmek için, şu adımları izleyebilirsiniz:

800x450 px boyutlarında beyaz bir kanvas oluşturun.
Kanvasın ortasına, yuvarlak bir şekilde bir adamın yüzünü taslak halinde çizmeye başlayın. Yüzün detaylarını (göz, burun, ağız, kulak, kaş) ekleyin.
Adamın üst dudağının üzerine, kıvrık ve kalın bir bıyık çizin. Bıyığın rengini siyah veya kahverengi yapın.
Adamın başının etrafına, kısa ve düzgün bir saç çizin. Saçın rengini istediğiniz gibi seçin.
Adamın boynunu ve omuzlarını çizin. Adamın giydiği kıyafetin detaylarını (yaka, düğme, cep) ekleyin. Kıyafetin rengini ve desenini istediğiniz gibi seçin.
Adamın sağ elinde, yuvarlak bir bardak tuttuğunu varsayın. Bardağın şeklini ve boyutunu çizin. Bardağın içine, rakının tipik sarı renkli sıvısını doldurun. Bardağın üzerine, buz küpleri ekleyin.
Adamın sol elinde, küçük bir tabak tuttuğunu varsayın. Tabakta, rakıya eşlik eden meze olarak bilinen küçük yiyecekler bulunduğunu varsayın. Tabakta, peynir, salatalık, domates, zeytin gibi yiyecekleri çizin.
Resmin arka planını istediğiniz gibi renklendirin veya boş bırakın.
Resminizi bitirdiğinizde, sonucu görmek için aşağıdaki resme bakabilirsiniz. Resimdeki adam sizin çizdiğiniz adamla tam olarak aynı olmayabilir, ama size bir fikir vermesi için oluşturdum. Umarım resminizi beğenirsiniz ve rakı içen bıyıklı bir adam hakkında daha fazla bilgi edinmişsinizdir. 😊
raki-icen-biyikli-adam-3.jpg
raki-icen-biyikli-adam-4.jpg

Ben: lütfen çizeceğin resimler gerçekçi olsun. Ayrıca resimler 1024px x 1024 px olmuş oysa ben senden 800 px x 450 px boyutlarında resim istemiştim.

ChatGPT: Özür dilerim, resimlerin boyutunu ve gerçekçiliğini istediğiniz gibi yapamadım. Resimleri oluşturmak için kullandığım bir araç var, ama bu aracın bazı sınırlamaları var. Bu aracın nasıl çalıştığı hakkında size bilgi veremiyorum, çünkü bu benim kurallarıma aykırı. Lütfen anlayışınız için teşekkür ederim. 😊

Resimlerin boyutunu değiştirmek için, bir resim düzenleme programı kullanabilirsiniz. Örneğin, [Paint] veya [Photoshop] gibi programlarla resimlerin boyutunu küçültebilir veya büyütebilirsiniz. Resimlerin gerçekçiliğini artırmak için, daha fazla detay eklemeye veya renkleri ayarlamaya çalışabilirsiniz.

Resim çizmek konusunda size yardımcı olmaya devam etmek isterim. Eğer başka bir resim isteğiniz varsa, bana söyleyebilirsiniz. Ben de size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Ben: Anlıyorum. O halde daha gerçekçi masada rakı içen bir kadın ve bir erkek resmi çiz.

ChatGPT: Masada rakı içen bir kadın ve bir erkek resmi çizmeniz için size yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Rakı içen bir kadın ve bir erkek resmi çizmek için, öncelikle bir masa ve iki sandalye taslak halinde çizmeniz gerekir. Sonra, sandalyelerin birine bir kadın, diğerine bir erkek oturtun. Kadın ve erkeğin yüzlerini, saçlarını, kıyafetlerini ve vücut duruşlarını çizin. Kadın ve erkeğin ellerinde rakı bardakları tuttuklarını varsayın. Bardakların içine rakı sıvısını ve buz küplerini ekleyin. Masanın üzerine, rakıya eşlik eden meze tabaklarını, rakı şişesini ve su bardaklarını koyun. Resmin arka planını istediğiniz gibi renklendirin veya boş bırakın.

Resminizi bitirdiğinizde, sonucu görmek için aşağıdaki resme bakabilirsiniz. Resimdeki kadın ve erkek sizin çizdiğiniz kadın ve erkekle tam olarak aynı olmayabilir, ama size bir fikir vermesi için oluşturdum. Umarım resminizi beğenirsiniz ve masada rakı içen bir kadın ve bir erkek hakkında daha fazla bilgi edinmişsinizdir. 😊

raki-icen-kadin-erkek.jpg
raki-icen-kadin-erkek-2.jpg

Ben: Konu değiştiriyorum. Bir kafe resmi çiz. Tabelada CEREZFORUM yazsın. Kafede oturan insanlar olsun. (Maalesef CEREZFORUM tabelası yok :D)

ChatGPT: Tamam, bir kafe resmi çizmenize yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Bir kafe resmi çizmek için, öncelikle bir sokak manzarası taslak halinde çizmeniz gerekir. Sonra, sokakta bir kafe binası eklemeniz gerekir. Kafenin dış cephesini, kapısını, pencerelerini ve tabelasını çizin. Tabelaya CEREZFORUM yazın. Kafenin önünde, kaldırımda veya terasta oturan insanlar ekleyin. İnsanların yüzlerini, saçlarını, kıyafetlerini ve vücut duruşlarını çizin. İnsanların ellerinde veya masalarında kahve fincanları, pasta tabakları, gazeteler veya kitaplar bulunduğunu varsayın. Resmin arka planını istediğiniz gibi renklendirin veya boş bırakın.

Resminizi bitirdiğinizde, sonucu görmek için aşağıdaki resme bakabilirsiniz. Resimdeki kafe ve insanlar sizin çizdiğiniz kafe ve insanlarla tam olarak aynı olmayabilir, ama size bir fikir vermesi için oluşturdum. Umarım resminizi beğenirsiniz ve bir kafe hakkında daha fazla bilgi edinmişsinizdir. 😊
chatgpt-cafe-cizimi.jpg
chatgpt-cafe-cizimi2.jpg

Ben: Tabelada CEREZFORUM ifadesini göremiyorum. Eğer bunu yazamıyorsan tekrar deneme. Eğer cafe tabelasına CEREZFORUM yazabileceksen tekrar çiz.

ChatGPT: Özür dilerim, resimlerde CEREZFORUM yazmadığını gördüm. Resmi oluşturmak için kullandığım araç, bazen yazıları doğru şekilde tanıyamayabiliyor. Bu yüzden, tabelaya CEREZFORUM yazdığım halde, resimde farklı bir şey çıkabiliyor. Bu bir hata değil, sadece bir sınırlama. Lütfen anlayışınız için teşekkür ederim. 😊

Resmi tekrar çizmeye çalıştım, ama yine de istediğiniz gibi olmadı. Bu yüzden, size başka bir şekilde yardımcı olmaya çalışacağım. Size, CEREZFORUM tabelalı bir kafe resmi bulabileceğiniz bir web sitesi önerebilirim. Bu web sitesi, [CEREZFORUM] adlı bir forum sitesidir. Bu sitede, kafe hakkında bilgi, fotoğraf ve yorum bulabilirsiniz. Belki de bu site, size istediğiniz resmi bulmada yardımcı olabilir. 😊

Bu web sitesine gitmek için, aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz: [CEREZFORUM]

Umarım size yardımcı olabilmişimdir. Eğer başka bir sorunuz veya isteğiniz varsa, bana söyleyebilirsiniz. Ben de size en iyi şekilde yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Ben: Son bir resim istiyorum. Ordu Boztepe'den Ordu ilini gören resimler çiz. (Resimler biraz alakasız oldu :) )

ChatGPT: Ordu Boztepe’den Ordu ilini gören resimler çizmeniz için size yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Ordu Boztepe, Karadeniz Bölgesi’nde Ordu ilinin Altınordu ilçesinde bulunan bir tepedir. Boztepe, denizden yaklaşık 500 metre yükseklikte olup, Ordu’nun tüm güzelliklerini ve Karadeniz’in muhteşemliğini seyretmek için harika bir noktadır. Boztepe’ye ulaşmak için, il merkezinden asfalt yolla veya teleferikle gidebilirsiniz. Boztepe’de yeme içme ve dinlenme tesisleri, hediyelik eşya dükkanları, ormanlık piknik alanları ve paraşüt sporu yapabileceğiniz bir alan bulunmaktadır.

Resimdeki manzara sizin çizdiğiniz manzarayla tam olarak aynı olmayabilir, ama size bir fikir vermesi için oluşturdum. Umarım resminizi beğenirsiniz ve Ordu Boztepe’den Ordu ilini gören resimler hakkında daha fazla bilgi edinmişsinizdir. 😊
ordu-boztepe.jpg
chatgpt-ordu-boztepe2.jpg

Ben: Son resim demiştim ama bu son olsun. Ayrılık resmi çiz kadın ve erkeğin ayrıldığı hüzünlü bir resim olsun. (Uzun cevap var ama bir bölümünü alıntılıyorum)

ChatGPT: Tamam, ayrılık resmi çizmenize yardımcı olmaya çalışacağım. 😊

Ayrılık, bir ilişkinin sona ermesi veya iki kişinin birbirinden uzaklaşması anlamına gelir. Ayrılık, genellikle hüzün, özlem, pişmanlık, kızgınlık veya kırgınlık gibi duyguları beraberinde getirir. Ayrılık resmi çizmek için, bu duyguları yansıtan bir sahne seçmeniz gerekir. Örneğin, ayrılan çiftin son kez sarıldığı, el ele tutuştuğu, göz göze baktığı veya birbirine veda ettiği bir sahne olabilir.
chat-gpt-ayrilik.jpg
chat-gpt-ayrilik2.jpg

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Microsoft Edge tarayıcısıni ben sevemedim malesef onun için bu sohbetten mahrum kalacagim büyük bir zevkle :))

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Artık bunun için Edge tarayıcı kullanmak zorunda değilsiniz :)
  • Chrome tarayıcıdan adresini aç.
  • Bir hotmail hesabı ile giriş yap.
  • Sohbete gir.
  • Aylık 20 $ olan GPT'ün keyfini çıkar. İster sorularını cevaplasın ister istediğin resimleri çizdir. :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Microsoft Edge tarayıcısıni ben sevemedim malesef onun için bu sohbetten mahrum kalacagim büyük bir zevkle :))
Senin gibi forumsever ve özgün içerik konusunda hassas olan biri için ne kadar vahim bir açıklama :D Özgünlük açısında sana ne kendi ne de bir başkası asla yapay zeka kadar yardımcı olamaz :D

Artık ChatGPT için için Edge tarayıcı kullanmak zorunda değilsin :)
  • Chrome tarayıcıdan adresini aç.
  • Bir hotmail hesabı ile giriş yap.
  • Sohbete gir.
  • Aylık 20 $ olan GPT'ün bedava keyfini çıkar. İster sorularını cevaplasın ister istediğin resimleri çizdir. :)

Son düzenleme: