Cerezin Gülleri ve Bir Kadına Çiçek Almanız İçin özel Sebebler

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Aşk aynı gül gibidir. Rastgele tutarsan dikenleri batar yapraklarını açarsan duyguları akar tutmasını bilirsen o sana tapar.

Gül'ü anlatmayan dil ne söyler ki efsaneden başka!.. Gül harflerinden gül söylemeyen kelimeler, gerçeği olmayan isimlerden öte nedir ki?!.. Gül kokusu taşıyan bilgi canda ışık; gül destesi götürmeyen kervan bedene kuru yük değil midir?

Gül gül dedi bülbül güle gül gülmedi gitti
Bülbül güle gül bülbüle yâr olmadı gitti.

Aşk, gülü dikeniyle avuçlamak; ama kanayan ellerin hesabını gülden sormamaktır.

Yoktur tanıyan...Ne lamba görmüş, ne şafak
Günlerden uzaklarda ve gözlerden uzak
Güller bilirim ben ki karanlıkta açar...
Güller bilirim ki açmamış, açmayacak..!

Yoktur tanıyan... Ne lâmba görmüş, ne şafak:
Günlerden uzaklarda ve gözlerden uzak
Güller bilirim ben ki karanlıkta açar...
Güller bilirim ki açmamış, açmayacak!

Bülbül geldi kondu dala
Bülbülden hatâ yok güle
Engel bir taş atar göle
Yüzen ördek yaralanır

Ben ölürsem kara kutumu bulamayacaklar. Ne bir aşk zarafeti, ne bir hayal tabiri. Küçücük ömrüm hep rüzgar gülleri kokacak!

Pembe gül hülyandır açılmış, beyaz gül yanakların, sarı gül dağınık saçlarındır ve mahzun kalbim ateş gibi yanan dudaklarındır

Bir tutam gül kokusu kalır tutan elde, zannetme ki gül dikenin himayesinde, dikenin itibarı gül sayesinde.

Açılmış bir gül kadar bütündür solmuş bir gül.

Uçun kuşlar uçun doğduğum yere. Şimdi dağlarında mor sümbül vardır. Ormanlar koynunda bir serin dere. Dikenler içinde sarı gül vardır

Gül ne demek? Adı başka olsaydı, bu kadar güzel kokmaz mıydı sanki

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri
İstisnasız her kadın çiçek almaktan hoşlanır. Hatta bir kalbi ısıtmak için çiçekten daha iyi bir seçenek bulamazsınız. Peki, bir kadına çiçek almak için mutlaka özel bir gün olması mı gerekir? Aslında kadınlara kendini önemli hissettirmenin en kolay yollarından biri ona çiçek almaktır. İşte bir kadına çiçek almanız için 5 neden!

Doğum Günü

Doğum gününde kadınlar kendileri için özel olan insandan mutlaka çiçek beklerler. Bu yüzden sevgilinize ya da eşinize doğum gününde çiçek almayı sakın ihmal etmeyin. Özellikle yalnız olan kadınların çiçek almaya daha fazla ihtiyaçları da olabilir. Çevrenizde yalnız bir kadın varsa doğum gününde ona çiçek gönderin!

Özür Dilerim? Çiçeği

Kalbini kırdığınız kadınlara kendinizi affettirmek için çiçek gönderin. Elbette sadece bir çiçek, kırılan kalpleri onarmak için yeterli olmayabilir. Ancak çiçeklerin en azından kızgınlığı bir düzeye kadar azaltma etkisi olduğu da biliniyor. Bu yüzden güzel ve etkili bir özür dileme konuşması hazırladıktan sonra çiçek gönderebilir ve sonrasında kendinizi daha kolay affettirebilirsiniz.

İlk Buluşma

Eğer bir kadının aklında kalmak ve sizi önemsemesini sağlamak istiyorsanız ilk buluşmada ona mutlaka çiçek götürün. Hatta buluşmadan saatler önce de evine ya da işyerine çiçek gönderebilirsiniz. Buluşacağınız için mutlu ya da heyecanlı olduğunuza dair güzel bir mesaj eşliğinde çiçek alması, sizin gerçek bir beyefendi olduğunuzu düşünmesini sağlayabilir.

Yıldönümleri
Evlilik yıldönümü, tanışma yıldönümü gibi özel günler, çiçek göndermeniz için de harika birer fırsattır. Sevdiğiniz kişiye yıldönümlerinde çiçek göndermeyi ihmal etmeyin.

Sevgililer Günü
Elbette her sevgililer gününde hayatınızdaki kadın bir çiçek almayı hak ediyor. Sevgililer gününde de kadınlara çiçek gönderin.

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
eline emegine saglik komsum süper

1617142329604.jpeg
bir tanede ben yollayim

yesim434

AdminE
Bu Ayın Lideri

Sevginin simgesi olarak dünya üzerinde en meşhur ifade şekli çiçekler arasında güldür.

Ben 'AŞK FAKÎRİyim' ! Hüzün demler, gam yudumlarım!
Kavuşmaktan bahsetmez, hep hasret yazar şiirlerim!
Kimseye dokunmaz, hep kendimedir zararım!
'SEN' ile başlayan ne varsa;
Bil ki sonunda 'BEN' varım!.

Senden önce yoktum sevdiğim
Hayatımın anlamı oldun bebeğim
Hasretine dayanamam, haykırıyorum
İlk ve son göz ağrım sensin diyorum

Genug von meinem lebel , dich zu vergessen?
Seni seven o içimdeki çocuğun elini bırakalı çok oldu. Artık sana ayırdığım güzel günleri doldurdum. Bugün sondu…

Ölüye benziyorum..

Yaşıyorum ama hissedemiyorum..
Yani kalem bitmiş ama sayfalar bitmemiş gibi...
İçimde tonlarca sıkıntı var..
Üşeniyorum, sıkılıyorum.
Bedenim öyle ağır ki, sadece bir yerde eylemsizce oturmak yetiyor..
Bazen yazmaya, konuşmaya yelteniyorum ama hemen vazgeçiyorum çünkü hiçbir taş yerinden oynamayacak...
Biliyorum...

Hayat mi zor yoksa ben mi bilemedim?