Cemal SAFİ ve Kenan YAVUZARSLAN

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Aylardan kasım, günlerden pazardı.
Cemal SAFİ şiir dinletisi ve imza günü etkinliğine katıldım. Büyük bir heyecan ve şevkle...
Yavaş yavaş şiir severler salonu dolduruyordu. Sabırsızlıkla büyük üstadı bekliyorduk hep beraber.
Ve büyük üstat salon da tam da karşımda, o kadar özel ve güzel bir andı ki, anlatamam, yazmaya ise
lugatım yetmez. O da ne sunumu yapan şahsiyet Kenan YAVUZARSLAN. Kenan abiyle İSKENDERUN
da usta birliğinde ( BAHRİYE ) beraberdik. Kendisi taburumuzun asteğmenlerin den idi. Vesaire...
Yıllar sonra karşımda hem de büyük ustayla aynı sahnede... Şaşkın şakın bakakaldım, heyecanım
büsbütün arttı. Cemal SAFİ heyecanına, Kenan YAVUZARSLAN heyecanı da eklendi. Düşünün halimi.
Bir gözüm, bir kulağım, Cemal SAFİ de, bir gözüm, bir kulağım, Kenan YAVUZARSLAN da. Olduğum
yere mıhlandım. Bir an evvel Kenan abinin elini sıkmak ve yılların hasretini gidermek istiyordum.
Tadına doyamadığım bir dinletiden sonra kendisiyle sohbete başladık, o anda görüşemediğimiz onca
yıla içimden bir sitem savurdum. Meğer Cemal SAFİ nin kalfaların dan biri olma şerefine nail olmuş.
Büyük üstat ile dostluğu varmış. Kenan abinin daha sonra çalıştığı kuruma gittim, kendisini makamın
da ziyaret ettim. Şiirlerimi ve yazılarımı gösterme şansım oldu, hepsi olmasa da... Samsun şiir akşam
ları topluluğu oluşturmuşlar bir çok şair ve aşıkla... O guruba dahil olmak çok özel. Neyse daha fazla
uzatmayayım. O gün ( Şiir dinletisinden döndükten sonra kalemi kağıdı aldım elime ve başladım hem
büyük üstada hem Kenan abiye akrostiş şiir yazmaya çalıştım haddim olmayarak, makamına gittiğimde
kendisine takdim ettim. Üstada yazdığım hala bende onu henüz paylaşmadım. Çok mutlu oldu ve kabul ettiği için bende tabi ) Şiir onda, türkü onda, şarkı onda, beste onda, fotoğraf çekimi onda, hedeflerinde
senaryo ve film çekimleri var, hatta aralığın 20 sinde Mustafa BİLİR ( Aşık OBALI ) e belgesel çekmiş
galası varmış. İnşallah gideceğim. Yolları, yollarımız açık olsun inşallah...
Paylaşmak istedim, okuyan gözlerinize sağlık...
( Akrostiş şiirleri daha sonra paylaşırım inşallah )
Sen ve şen kalın. EMİ.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
O ortamda bulunup yazmış olduğun duyguları yaşamamak mümkün değil alemdar. Bu şiir dinletisinin bizlerede faydası oluş oluyor ayrıca. O duygularla şiirlerini paylaşıyorsun tekrardan emeğine ve kalemine sağlık.