Cehennemden Geldiğine İnanılan Sesler

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
video hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce doğruluk payı varmı bana bildiklerim doğrultusunda biraz abes geldi Cehennem yok değil ama kıyamet gelmeden cennet yada cehennem kararı verilmeyecek diye biliyorum. ve yerin altında olduğunuda sanmıyorum. şayet öyleyse cehennem yerin altındaysa cennet nerde onuda bulsun ruslar yerin üstündemi? dünyada milyarlarca insan var ölmüş yaşayan ve doğacak olan herkez bir dünyanın altına sığabilirmi. 1 şehide bile dünyanın 100 kat büyüklüğünde yer verilecekmiş diye biliyorum öyleyse tüm cehennemi yerin altına sığdırmak abes geldi. bir montaj yada benzeri bir aldatmaca gibi geldi

Safir

Özel Üye
Özel üye
Sanırım daha önce de söylemiştim. Bu tip şeyler bana abes geliyor. Gören gözler için heryer Allah(c.c.)'ın ayetleriyle doludur. İlla ki cehennemin sesi, bir canlının "Allah" diye zikrediyor olması, ya da herhangi bir şeyde "Allah" lafzını görmeye çalışmak bence hoş değil.
Cehennem yerin altında ya da üstünde olsa, sesini duysak ve hatta gözlerimizle görüp sıcaklığını hissetsek ve ya hiç belirti vermeden varlığını sürdürse ne farkeder? Gerçekliğinden ne kaybeder?

e-PaCk

Forum Gururu
Sen ekleyince araştırdım kızıl başta çok asparagas gelmişti ilginçlik olsun die yapılan videolardan biri sandım. Gerçekten böyle bir araştırma sonucu varmış yani tabi ki araştırmanın sonucu cehennem sesleri demiyor:) Yeryüzündeki hiçbir sesin kaybolmadığını söylüyor ve bu seslerin en bilimsel haliyle açıklaması herhangi bir doğal felaketten belki de helak edilen kavimlerden çıkan sesler olarak değerlendirilmiş.

Hatta o kadar da geriye gitmeye gerek yok belki.

Amerika'nın Irakta, Çin'in Doğu Türkistanda, İsrail'in Filistininde yaptığı katliamların sesini duymak için neden yedin yedi kat dibine inmek gereksin ki..

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Sen ekleyince araştırdım kızıl başta çok asparagas gelmişti ilginçlik olsun die yapılan videolardan biri sandım. Gerçekten böyle bir araştırma sonucu varmış yani tabi ki araştırmanın sonucu cehennem sesleri demiyor:) Yeryüzündeki hiçbir sesin kaybolmadığını söylüyor ve bu seslerin en bilimsel haliyle açıklaması herhangi bir doğal felaketten belki de helak edilen kavimlerden çıkan sesler olarak değerlendirilmiş.

Hatta o kadar da geriye gitmeye gerek yok belki.

Amerika'nın Irakta, Çin'in Doğu Türkistanda, İsrail'in Filistininde yaptığı katliamların sesini duymak için neden yedin yedi kat dibine inmek gereksin ki..

Böyle bir şey olabilirmi ki yer yüzündeki seslerin yerin 7 kat altından yankı yapması gibi bunuda ben ilk defa duydum :)

k@LpSiz_K@fKéF

Forum Onuru
Rus bilimadamları yeraltı tabakalarındaki kırılma seslerini dinlemek için güya ses kaydı yerleştirmişler, ilk önce düşük bir frekansta saçma sesler duymuşlar sonra bunların insan sesi olduğunu anlamışlar ve kimi bilim adamı görevini bırakmış, kimide psikolojik tedavi falan görmüş...
Videonun öyküsü bu:) Başka bir yerden izledim...

Yaa kusura bakmasında kimse bana çok saçma geliyor. Bu sesler hiç azap çeken bir insan değilde kalablıkta bağıran ve daha sonra ses ayarlarıyla oynanan insan sesine benziyor :)
Yani çocuk oyuncağı mı bu ya cehennemin sesini duyacaksın. Birkaç ateisti :) korkutmak amacıyla hazırlanmış video bence

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bu konu epeydir gündemde. Merak edip zilemiştim hatta yetinmeyip kulaklıkta takmıştım :P Tamamen bilgisayar başında canı sıkılan birinin herhangi bir ses editleme programı ile herhangi bir sesi değiştirip internete koymasından başka bişey değil. Çok saçma.

Sesin kaybolmayadığına ilişkin bir ara bilim teknik dergisinde birşeyler okumuştum. Hatta bu konu ile ilgili bilim adamlarının yüzyıllarca önce ölen kişilerin seslerini tekrar duyabilmek için çalışmaları varmış.