CANISIKILAN ADAMIN ZOR ANLARI

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

yilmaz27 ısı ve sıcaklık kavramlarının arasında fark var mıdır? sorusunu CANISIKILANADAM a

yöneltmiştir.

Buna çok sasirian CANISIKILANADAM

Ya hocam Nereden cikti bu soru ?Burada sorulari ben sorarim
yilmaz27 eee bende bir degişiklik yapayim dedim simdi laga lugayi birakta sorumu cevapla

CANISIKILANADAM :Ya hocam yapilirmi bu bana ? der bir telas baslamistir saga sola bakinan CANISIKILANADAM in heyacani yilmaz27 gözünden kaçmaz

yilmaz27 Hayirdir Gardas bir sorunmu var CANISIKILANADAM yok yok hersey yolunda
yilmaz27 ozaman cevabi alalim CANISIKILANADAM tek basina heyacanli olmuyor 5 dakika musade et ben bir arkadasimi arayim beraber cözelim soruyu daha heyacanli olur yilmaz27 hocam bu cevaba yilmaz27 güler iyi öyle olsun bakalim der
CANISIKILANADAM hemen Sentinusu arar Sentinus hayirdir ne oldu CANISIKILANADAM daha ne olsun yilmaz27 soru sordu bulamiyorum cevabi der
Sentinus tamam tamam sen sakin ol ben geliyorum ve Sentinusu gören yilmaz27 hiç sasirmadim senin geldigine

ve Yilmaz ozaman beyler hazirsaniz soruyu tekrar soruyorum
CANISIKILANADAMve sentunuz tabiki buyur hocam seni dinliyoruz
yilmaz27 ısı ve sıcaklık kavramlarının arasında fark var mıdır?
yanıtları
ve yilmaz ve CANISIKILANADAMve sentunus arasındaki diyalog şu şekildedir;
@CANISIKILANADAM: Isı ve sıcaklık tabii ki aynı şeylerdir.
@yilmaz27 : CANISIKILANADAM verdiğin cevaptan emin misin?
@CANISIKILANADAM: Evet kesinlikle eminim.
@Sentinus: Isı ve sıcaklık bence de aynı şeylerdir.
@yilmaz27 : Sen cevabından emin misin?
@Sentinus: Evet eminim.
@yilmaz27: Isı ve sıcaklık farklı kavramlardır. Mesela odalarımızda termometre kullanıyoruz, termometre sıcaklığı ölçen bir alettir. Ama derslerimizde ısıyı ölçmek için kalorimetre kabından faydalandığımızı söylemiştik. Şimdi cevaplarınızdan emin misiniz?
@CANISIKILANADAM: Evet hocam cevabımdan eminim. Çünkü biz oda için oda ısındı deriz. Demek ki sıcaklıkla aynı şeydir.
@Sentinus: Hayır Yilmaz abi emin değilim.

Evet bu diyaloglara bakarak, @Sentinus için kavram yanılgısına sahip olduğunu, CANISIKILANADAM için ise yanlış bilgiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Burada ikisini birbirinden ayıran fark CANISIKILANADAM’ın bilimsellikten uzak bilgi ve deneyimlerinde ısrarcı olup kesinlikle eminim diye belirtmesi. @Sentinus ’un ise açıklamadan sonra cevabının kesinliğinden emin olmamasıdır.

Son düzenleme:

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
@yilmaz27: Isı ve sıcaklık farklı kavramlardır. Mesela odalarımızda termometre kullanıyoruz, termometre sıcaklığı ölçen bir alettir. Ama derslerimizde ısıyı ölçmek için kalorimetre kabından faydalandığımızı söylemiştik. Şimdi cevaplarınızdan emin misiniz?
@CANISIKILANADAM: Evet hocam cevabımdan eminim. Çünkü biz oda için oda ısındı deriz. Demek ki sıcaklıkla aynı şeydir.
@Sentinus: Hayır Yilmaz abi emin değilim.
Evet bu diyaloglara bakarak, Sentinus için kavram yanılgısına sahip olduğunu, CANISIKILANADAM için ise yanlış bilgiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Burada ikisini birbirinden ayıran fark Sentinus ’un bilimsellikten uzak bilgi ve deneyimlerinde ısrarcı olup kesinlikle eminim diye belirtmesi. CANISIKILANADAM’ın ise açıklamadan sonra cevabının kesinliğinden emin olmamasıdır.
sanki başlangıç ve bitişte isim hafızasının yanılgısıyla devam etmiş @yesim434 :)

Sentinus

Tengri biz menen!
Özel üye
hikaye akışın göre burada isimlerin yer değişmesi lazım.
Evet bu diyaloglara bakarak, Sentinus için kavram yanılgısına sahip olduğunu, CANISIKILANADAM için ise yanlış bilgiye sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Burada ikisini birbirinden ayıran fark Sentinus ’un bilimsellikten uzak bilgi ve deneyimlerinde ısrarcı olup kesinlikle eminim diye belirtmesi. CANISIKILANADAM’ın ise açıklamadan sonra cevabının kesinliğinden emin olmamasıdır.