çalgıcı ali hikayesi

Eski zamanlarda Ali adında bir çalgıcı vardı. Ali bazı günler içer sarhoş gezerdi. Bir gün bir kız gördü ve içinden: çok güzel bir kız dedi. Sonrada bu kızı bir daha göremedi ve Hasan diye bir büyüğüne danıştı, kızı anlattı ve Hasan Bey şöyle dedi "o padişahın kızı". Sonra da Ali'yi bir hocaya götürdü. Hoca da onu biyere götürdü ve şöyle dedi "bak genç sen burda 40 gün 40 gece Allah Allah diyeceksin" dedi. Ali tamam efendim dedi. Hoca Hasan Bey sana hergün yemek getirecek sadece ozaman duracaksın ve Ali başladı söylemeye. Allah Allah Allah.
Sonra biri Ali'yi gördü ve padişaha anlattı. Padişah hemen yanına gidip "sana altın veririm yiyecek veririm" dedi. Ali padişah hiç yokmuş gibi devam etti. Bu Ali'nin son günüydü ,bu ana kadar kimse onu ikna edememişti. Padişah onun yanına gitti ve sana kızımı veririm dedi. Ali Allah Allah derken durdu ve ben Allahım'ı sevdim artık senin kızının sevgisine ihtiyacım yok dedi ve böylece o da artık namaz kılan ve Kuran-ı Kerim okuyan biri oldu.

Arkadaşlar burdaki olaylar gerçektir. Ama Ali ismi gerçek değil. çünkü ismini hatırlayamadım. Bu olay kısaltırarak yazılmıştır.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Eline sağlık güzel bir paylaşım ama yazılarını eklerken lütfen büyük küçük harf kullanımına ve dilbilgisi kurallarına dikkat edelim. Ben yazını düzelttim bir dahakine dikkatli olursan sevinirim