Bu hafta dördü yerli, 9 film sinema severlerle buluşacak

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Bu hafta dördü yerli, 9 film vizyona girecek​

KUZEYLİ​

Aksiyon ve macera türündeki "Kuzeyli" filminde, Oscar ödüllü oyuncular Nicole Kidman ve Alexander Skarsgard rol aldı.

Oyuncu kadrosunda, Anya Taylor-Joy, Claes Bang ve Ethan Hawke'ın da yer aldığı yapımın yönetmenliğini Robert Eggers üstlendi. Film, Viking prensi Amleth'in, babası Kral Aurvandil'in öldürülmesine şahit olmasını ve babasını öldüren amcası Fjölnir'e karşı intikam mücadelesini anlatıyor.

CEHENNEM ÖFKESİ: AVE MARIE

"Cehennem Öfkesi: Ave Marie", altın zulasının yerini göstermesi karşılığında Amerikan askerleri tarafından bulunduğu zor durumdan kurtarılan bir kadının hikayesini konu alıyor. Nina Bergman, Daniel Bernhardt, Timothy Murphy, Louis Mandylor ve Dominiquie Vandenberg'in başrollerinde oynadığı filmin yönetmenliğini Jesse V. Johnson yaptı.

GÜN BATIMI

Michel Franco'nun yönetmenliğini üstlendiği "Gün Batımı", Acapulco güneşinin altındaki bir tatilin şiddetli bir trajediyle yarıda kesilmesini konu ediniyor. Fransa, İsveç ve Meksika ortak yapımı filmin başrollerinde Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios ve Henry Goodman oynadı.

KULUÇKA

Hanna Bergholm'un yönettiği "Kuluçka" filminde Jani Volanen, Sophia Heikkila, Reino Nordin ve Ida Maattanen başrolleri paylaştı. Korku türündeki film, takıntılı annesini tatmin etmek için umutsuzca çabalayan genç bir kızın, bir gün ormanda bulduğu tuhaf bir yumurtayı odasında saklamasının ardından başına gelenleri konu alıyor.

NUH'UN GEMİSİ CUDİ'DE 2

Metin Yıldız, Bülent Durgun, Charles Carroll, İskender Bağcılar ve Şebnem Yıldırım'ın rol aldığı "Nuh'un Gemisi Cudi'de 2" bir yandan Şırnak'taki belediye seçimleri etrafında gelişen olayları anlatırken diğer yandan da iki aşığın kavuşma çabasını işliyor.

SİHİRLİ ORMAN: PERİ KRALİÇESİ​

Sahavet Ahsen Kaçulu'nun sinema perdesine uyarladığı "Sihirli Orman: Peri Kraliçesi", yanlışlıkla girdikleri ormandan çıkabilmek için Kraliçe Peri'yi kurtarmak durumunda kalan bir grup arkadaşın hikayesini odağına alıyor.

HAFTANIN YERLİ KORKU FİLMLERİ​

41. İstanbul Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Sanat Yönetmeni" ödülünü alan Kerr, korku filmi sevenlerin ilgisini çekmeye aday. Tayfun Pirselimoğlu'nun yönettiği Türkiye, Yunanistan, Fransa ortak yapımı filmin başrollerinde, Erdem Şenocak, Jale Arıkan ve Rıza Akın oynadı.

Mert Uzunmehmet'in senaryosunu yazıp yönettiği "Hüddam'ın Soyu: Marid Cinleri", dans öğretmeni Hakan'ın, ailesinden miras kalan eski bir vazoda Marid kabilesinden bir cinin mühürlendiğini öğrenmesiyle gelişenleri anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yeşim Gedik, Tufan Özün, Cengiz Çağlayan yer aldı.

CESUR İTFAİYECİ​

Theodore Ty ile Laurent Zeitoun'un yönettiği animasyon film "Cesur İtfaiyeci", babası gibi itfaiyeci olmanın hayalini kuran genç Georgia'nın bu hayalin peşinden gitmesini konu ediniyor. (KÜLTÜR SERVİSİ)
 
Top