Borsada Yaşadıklarımdan Neler öğrendim ?

wien06

V.I.P
V.I.P
5.AY
İktidar ortaklarının birbirleriyle sürtüşmelerinin beni ne kadar korkuttuğunu öğrendim...

7.AY
Üst üste 3 tavan yapmış senetlere dalarsam aldığım senetlerin burnumdan geleceğini öğrendim...

12.AY
Bir hissenin değerini anlamanın en iyi yolunun temel ve teknik analiz yapmak olduğunu öğrendim...

13.AY
İktidardaki liderlerin el ele olmalarının ve uzlaşmalarının beni daima mutlu ettiğin öğrendim...

15.AY
Bazen spekülatörlerin, cebimi, her şeyden daha fazla yaktığını öğrendim...

18.AY
İlk borsa yıllarımın keder, şaşkınlık, ıstırap, tutkudan ve hırstan ibaret olduğunu öğrendim...

24.AY
Borsanın, her an cüzdanımı boşaltabileceğini, ama buna değer olduğunu öğrendim...

33.AY
Bir arkadaşı kaybetmenin ek kestirme yolunun, ona senet tavsiye etmek olduğunu öğrendim...

36.AY
Önemli olanın, başkalarının benim portföyüm hakkında düşündüklerinin değil, benim kendi portföyüm hakkında ne düşündüğüm olduğunu öğrendim...

38.AY
Senedimin beni sevdiğini, taban olmamış 2 hisse kaldığında, birinin o olmasından anlayabileceğimi öğrendim...

41.AY
Bir insanın kendine olan güveninin, başarısını büyük oranda belirlediğini öğrendim...

44.AY
Spekülatörlerin, hafta sonu dergilerinde yazdırdığı senetlere, Pazartesi balıklama dalanları görmekten her seferinde sonsuz mutluluk duyduklarını öğrendim...

46.AY
Yalnızca minik bir akıl vererek bile birinin overollunu ve portföyünü koruyabileceğimi öğrendim...

49.AY
Herhangi bir hisseyi almayı düşündüğüm fiyattan daha ucuza almayı başardığımda, bunun profesyonelliğe dönüştüğünü öğrendim...

50.AY
İlk yıllarımda kaybederek ve para karşılığı borsadan ders almamışsam, bu dersi başka hiçbir yerde ve hiçbir şekilde alamayacağımı öğrendim...

53.AY
Aracı kurumdakilerin bana, portföy büyüklüğümün izin verdiği biçimde davrandıklarını öğrendim...

55.AY
Küçük alımları aklımla, büyük alımları kalbimle yapmam gerektiğini öğrendim...

64.AY
Borsada kazanmanın parfüm gibi olduğunu, temel ilkeleri kendime bulaştırmadan başkalarına veremeyeceğimi öğrendim...

70.AY
Günlük al-sat yapmamanın ve bir müddet beklemenin, bir gün kazanıp, ertesi gün 2 katını kaybetmekten daha iyi olduğunu öğrendim...

82.AY
Çok zarar etmiş olsam bile kendi belirlediğim stoploss’lara kesinlikle uymam gerektiğini öğrendim...

90.AY
Sürekli taktik değiştirmemenin ve borsaya belirli, tutarlı ve doğru bir perspektiften bakmanın, borsa hayatında verilen en önemli karar olduğunu öğrendim...

95.AY
Borsada öğrenmem gereken daha pek çok şeyler olduğunu öğrendim...

Dün sabaha karşı hisselerimle konuştum

Ben hep kendime çıkan bir yokuştum

Yokuşun başında bir spekülatör vardı

Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum