Bisküvili Soğuk Pasta

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye
Bm6aqQK.jpg

Malzemeler

2 su bardağı soğuk süt
2 paket toz krem şanti
400 gram bebe bisküvisi
1 çay bardağı antepfıstığı
1 çay bardağı damla çikolata
1 çay bardağı meyve kurusu

Üzerine:

Hazır çikolata sos

Yapılışı

SÜT ve krem şantiyi bir tencereye alıp, mikserin önce düşük, sonra yüksek devriyle koyulaşıncaya kadar çırpın. Üzerine iri parçalar halinde kırdığınız bebe bisküvisini ilave edin. Daha sonra dövülmüş antepfıstığı, damla çikolata ve meyve kurusunu ekleyip, bütün malzemeyi karıştırın. Hazırladığınız karışımı streç filmle kaplanmış dikdörtgen bir kek kalıbına dökün. Derin dondurucuda 2-3 saat bekletin. Donduktan sonra ters çevirerek servis tabağına çıkarın. Üzerine çikolata sos gezdirin ve dilimleyerek servis yapın.

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
şekerli şeyleri pek sevmiyorum ama bugünler de yemek istiyorum...yersem de insülin almam gerek...offf bende napcam bilmiyorum,bundan yapayım yarın,esmer şeker kullanırım,kremşanti kullanmam,çikolatasını da kendim yapayım,esmer şekerle yine...:)

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
520 mi??? ne yapıyorsun sen:@ hem sen hem bebiş için çok zaralı bir sonuç bu.
pazar günü 530 du acildeydim,yemiyorum gerçekten ama stres diyor doktor...sözde 9 ay insülin yok demiştik,ama başladık tekrardan:=)bebeğim iyi olsun diye çabalıyorum,lakin ondan kaynaklı sanırım şekerli şeyler istiyor canım,yemiyorum ama:)

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
pazar günü 530 du acildeydim,yemiyorum gerçekten ama stres diyor doktor...sözde 9 ay insülin yok demiştik,ama başladık tekrardan:=)bebeğim iyi olsun diye çabalıyorum,lakin ondan kaynaklı sanırım şekerli şeyler istiyor canım,yemiyorum ama:)
Lütfen doktorunun tavsiyesinden hiç çıkma tamam mı canım çok tehlikeli bir sonuç bu.