• Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "HAYVANLAR" konulu fotoğraf yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmaya davet ediyoruz...

Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum

dağcı

Forum Tutkunu
ama kardeşim doğuya yapılan yatırım batıya yapılmıyor ya gerçek değil mi bu bide teröre yapılan bir harcamayıda sayarsak Türkiye bütçesinin %50sinden fazlası oluyor yaw birlik olacağımız yerde neden bölücülük neden bölmeye çalışıyorlar yada bölmek isteyenlere çanak tutuyorlar ?
bu sorunun cevabını hiç alamıcam galiba :S
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
ama kardeşim doğuya yapılan yatırım batıya yapılmıyor ya gerçek değil mi bu bide teröre yapılan bir harcamayıda sayarsak Türkiye bütçesinin %50sinden fazlası oluyor yaw birlik olacağımız yerde neden bölücülük neden bölmeye çalışıyorlar yada bölmek isteyenlere çanak tutuyorlar ?
bu sorunun cevabını hiç alamıcam galiba :S
kesinlikle katılıyorum doğuya yapılan yatırımı batı görse şimdi kimbilir nasıl bir konumda olurdu yıllardır doğu acımastasyonunu kullanan hükümetler zinciri doğuya akıl almaz yatırımlar destekler yaptı sonuç ne? kürt türk sorunu gerçek hayatta yok benim yan komşum ve üst komşum kürt ee ben onlarla 5 çayı içmiyormuyum sen kürtsün diye konuşmuyormuyum hanginiz kürtleri dışladı sen kürtsün şunu yapma dedi ülkemizde bir laz bir çerkez neyse kürtte o gerçek hayatta ama bugün bir bölücülük söz konusuysa bence hükümet demiyorum hükümetler zincirininde bir ilgisi var devamlı her hükümet doğu draması yaptı afrika açlarına o kadar duygu sömürüsü yapılmazken doğuya yapıldı. sanki kürtler ayrı birer azınlıkmış ve toplum onları dışlıyormuş gibi bir anlam verilme gayretine girildi sonuç bugün kürtçe yayın yarın kürtçe resmi dil ve amaç olarakda sözde kürdistan devleti...
 

wien06

V.I.P
V.I.P
şu bi gerçektir kurtuluş savaşında ve türkiye cumhireyetinin kurulmasında önüne çıkan savaşlarda adece türkler değil kürtlerde vardır... ve şuda bi gerçektir ki terör dedeiğiniz PKK'YIDA kurmuştur ama neyse..... bunun gibi biçok örnek ve belge vardır bilmeden araştırmadan çamur atmayın evet ben bi kürdüm vep iyiki kürt olarak doğmuşum
Arkadasim kürtlerin kurtulus savasinda göstermis oldugu fedakarliktan bahsediyorsun. Bir arastir bakalim Kurtulus savasi esnasinda kac kürt sehit olmus ondan sonra Cumhuriyeti beraber kurduk diye bahset. Ayrica Kürtlerin kurtulus savasi ve Cumhuriyetin kurlmasi esnasinda cikardigi ayaklanmalardanda hic bahsetmemisin önce bunlari bir ögren daha sonra gel konusalim. Ayrica bu yazi kürt olup ama Türk kimliginide gururla tasiyan ve bu Vatan icin seve canini verecek olan kürt kardeslerimiz degil aksine su an bu Vatani bölmeye ve parcalamaya calisan kürtlerden bahsediyor. Bu yaziya ek olarak daha önce ekledigim yazidan alinti yaptigim su kismida okumani tafsiye ediyorum.

Sahi Türkiye’de Kürt Sorunu var mı? Türkiye’de “Kürt Sorunu” ve “Doğu Sorunu” diye sorunlar yoktur. Türkiye’de gerçek anlamda kültürsüzlük ve eğitimsizlik sorunu ile menfaatler çatışması sorunu vardır. Türkiye’yi yönetenler hala Doğu’nun kalkınmasından dem vuruyorlar. Cumhuriyet kurulduğundan beri, Türkiye yöneticileri, Doğu’yu kalkındırmak için, Batı bölgelerinden toplandıkları vergileri Doğu ve Güney Doğu bölgelerine aktardılar. Ama Doğu yine de kalkınamadı. Neden? Yöneticiler bunun nedenini, Türkiye’yi bütünüyle inceledikten sonra ancak anlayabilirler. Bugün, Türkiye sanayisinde, turizminde ve ticaretinde söz sahibi olan kişilerin hemen hemen büyük çoğunluğu, Doğu kökenlidir ve bunların çoğu da Doğu bölgelerinde yaşayan aşiretlerin ileri gelenleridir. Bu kişiler, yıllardır Doğu’nun kalkınması adına, Devletten yaşadıkları bölgeyi kalkındırmak için kredi almışlar, ancak yatırımlarını, hep Batı bölgelerine yapmışlardır. Bu gerçeği, Merhum Turgut Özal, Cumhurbaşkanı iken Siirtli İş Adamlarına kabulünde bizzat dile getirmiştir. Evet, Türkiye’de, Kürt Sorunu ve Doğu Sorunu yoktur. Ortada menfaat çetelerinin daha da zengin olması ve Doğu insanının daha da köleleştirilmesi vardır. İsterseniz günlük gazetelere bir göz atın. Doğu ve Güney Doğudaki yoksul halkın yaşantısı ile aynı bölgede gerçekleşen aşiret reisi düğünlerini karşılaştırın. İşte o zaman, sorunun ne olduğu apaçık görülecektir.
Bu arada kürt oldugunu söyleyip iyiki kürt olarak dogdum diyorsun. Bence senin bir seye daha sükretmen lazim iyiki kürt olarak TÜRK VATANI topraklarinda dogmusun. Sunu unutma tarih boyunca tüm yaptiklariniza ragmen kürtlere TÜRKLER kadar deger veren baska bir millet olmamistir.

Bu arada bende bir TÜRK OĞLU TÜRKÜM ALLAHA SÜKÜR Ki BÖYLE ASİL BİR MİLLETİN FERDİ OLARAK DOĞMUŞUM.
 

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Bu arada kürt oldugunu söyleyip iyiki kürt olarak dogdum diyorsun. Bence senin bir seye daha sükretmen lazim iyiki kürt olarak TÜRK VATANI topraklarinda dogmusun. Sunu unutma tarih boyunca tüm yaptiklariniza ragmen kürtlere TÜRKLER kadar deger veren baska bir millet olmamistir.

Bu arada bende bir TÜRK OĞLU TÜRKÜM ALLAHA SÜKÜR Ki BÖYLE ASİL BİR MİLLETİN FERDİ OLARAK DOĞMUŞUM.
çok güzel söylemişsiniz abi:)
 

zevzek

zevzek®
Özel üye
'Posta' Gazetesinin Ankara temsilcisi Hakan Çelik' in yazısı:
BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM


Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur ? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır ?Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL ÜLKENİN, TÜRKİYE'NİN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CİNAYETLERİ'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTİRİ yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyaloğu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde....

Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliği ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?

Eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz.

Dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''Kürtçe Kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı ?

Siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorsunuz.

Yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor... En ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz.

Sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı?

İstanbul'da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? Hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu?

Bugüne kadar hangi ''Kürt kökenli'' Türk vatandaşına; hop! sen Kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte?

Bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; tv'de, gazinolarda iş yapan isimler (İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Ceylan, Yılmaz Erdoğan vs.) değil mi?

Hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?'' İşin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile, vurarak, kırarak bölmek! Bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bu kadar basit. Şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirler.

''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRİSTLERİ hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞİL, KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR!

Meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü PKK'nın afişleri, terörist başı Apo'nun posterleri, yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük kentlerde meydana gelen şu terör olayları...

Çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''Şemdinli fiyaskosundan' ' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar...

Çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin.

Demokrasiden bahsedip, teröre yol açmak ? İnsan öldürüp hak talep etmek? Bu ne yaman çelişki...

Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. İNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.

Kısacası; TERÖRİST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDİSİ ortaya koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.

Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği ''FEODAL DÜZEN'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? Ne zaman HANIM FERTLERİNE gereken ''ÖZGÜRLÜĞÜ'' teslim edecek? Ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları Batman'da? Neden aile içi şiddet sorununda ve TÖRE CİNAYETİ denen illette ekseriyetle Kürt kökenli insanların yaşadığı iller başı çekmekte? Büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden?


Kürdüm diyen sizler, acaba bu KUSURLARINIZI hallettiniz mi ki, TÜRKLERİ pervasızca eleştiriyorsunuz? Size yer, yaşama hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları?


Güzel bir atasözü vardır. ''GÖZÜNDEKİ ÇÖPÜ GÖRMEZ, ELALEME ŞAŞI DER!''

Bu özlü söz ülkemizin içine düşürülmeye çalışıldığı ''Kürt fesadını'' ne de güzel anlatıyor değil mi?

HAKAN ÇELİK
TÜM BU SORULARA İLAVE BENDE SORUYORUM A LLAH AŞKINA SÖYLEYİN CUMHURBAŞKANLIĞI YAPMIŞ, BAŞBAKAN OLMUŞ, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI VE MECLİSİN YILLARCA YARISINA YAKINI KÜRT KÖKENLİ TÜRK VATANDAŞLARINDAN OLUŞMUŞ BU MEMLKETTE KÜRT SORUNU DİYE BAĞIRMANIN ANLAMINI SORUNUN NE OLDUĞUNU BİR ALLAHIN KULU AÇIKLASIN, ÜLKENİN ZENGİN KİTLESİ BUNLAR, MAFYASI BUNLAR, KAYNAĞI BELLİ BELİRSİZ PARA BABALARI BUNLAR, AĞALAR, AŞİRETLER BUNLAR PEKİ KÜRT SORUNU NEEE? BUNCA YETKİYLE GÜNEYDOĞUDA YAŞAYAN O SAF TÜRK VATANDAŞI KÜRT KÖKENLİ MASUM İNSANLARA KÜRT SORUNUNU YUTTURARAK ONLARIN SIRTINDAN GEÇİNEN BUNLAR BİRİ BANA AÇIKLASIN YAHUUUU KÜRT SORUNU NEEE? NE Mİ PALAZLANMIŞ KÜRT KÖKENLİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI MİLLETVEKİLLERİ İLE BUNLARI MAŞA OLARAK KULLANAN BİLDİK GÜÇLER, BUNLAR OLMASA BUNCA MİLLİ GELİRİMİZİN ÖNEMLİ BİR BÖLÜMÜ BURADAKİ SAVAŞA AKARMI, EKONOMİ BİRİLERİNE BAĞIMLI KALIRMI GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İSTENİRMİ? SORUNUN CEVABINI BİLMEYENİMİZ YOK ASLINDA AMA YUMRUĞUNU MASAYA VURACAK BİR İRADE YOK İRADEEE...
 

Sevgi.2

Aktif
Tüh ki tüh.Tam da konuyu çok geç gördüm ama zaten o cesur ve gurur(!) lu arkadaştan ses gelmemiş.Eskiden yani çocukken maçlarda tezahürat yaparken karşı tarafa " ses gelmiyor,ses gelmiyor" derdik.bu da öyle olmuş.Galiba "rezil olduk,baltayı taşa vurduk burada üyeler pek bilinçli" deyip kaçtı.Yazıklar olsun hala aynı fikirleri savunana Ayrıca Wien06 süper cümle sonsuz teşekkürler "Bu arada kürt oldugunu söyleyip iyiki kürt olarak dogdum diyorsun. Bence senin bir seye daha sükretmen lazim iyiki kürt olarak TÜRK VATANI topraklarinda dogmusun. "
 
Top