Bilgisayarda Whatsapp Kullanmak Çok Kolay

Benim de uyguladığım bir yöntem bu arkadaşlar. Bilgisayar veya laptoptan WhatsApp kullanmak son derece kolay. Böylece bilgisayarla uğraşırken bir de cep telefonu ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

İşin güzel yanı ise ek bir program kullanmak zorunda da değilsiniz. Hemen hatırlatayım bu özellik Chrome tarayıcı ile kullanılabiliyor. Aşağıdaki anlatım size uzun gelebilir ama bu özelliği aktif etmek aslında 15 saniye bile sürmüyor.

Şimdi gelelim bilgisayardan WhatsApp 'ı nasıl kullanacağımıza.

* Cep telefonunda WhatsApp'ı açık hale getirin.
* Chrome tarayıcı açıkken adresine gidin. Burada size bir aşağıdaki gibi bir kod gösterilecek.
whatsapp.png* Bu ekranı gördükten sonra telefondaki WhatsApp uyglamasınndan sağ üst köşedeki üst üste 3 nokta ile gösterilen açılır bölüme tıklayın ve buradan WhatsApp Web bölümüne tıklayın.
whatsapp2.jpg* Telefonda, yukarıda gösterilen QRKod uygulamasını okumak için bir bölüm açılacak. Telefondan bu kodu okutunuz. 2, 3 saniye içinde artık bilgisayarınızda WhatsApp uygulamanız hazır.
whatsapp3.pngÖzellikle bilgisayarda çok vakit geçiren biri iseniz hem yazma kolaylığı hem de pratiklik açısından son derece kullanışlı bir özellik. Bilgisayarınızdaki dosya veya resimleri karşı tarafa iletmek böylece çok daha kolay hale geliyor.
 
Top