• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

beyin kanaması

zitomaphya

Üyecik
çok teşekkür ederim. inanın size o kadar minnettarım ki. bu gün 30. gün ve bu zamana kadar aldığım en ayrıntılı ve iyi cevaptı belki.
ilk zamanlar solunumunda duraklamalar oluyordu ama şuan çok rahat nefes alabiliyor. kanındaki oksijen oranı düşük olduğundan oksijen desteği veriyorlardı bugün oksijen maskesinide çıkarmışlardı. Tansiyonu 12- 7 ancak bilinci kapalı gözlerini açmıyor birkaç gündür.umarım bizim konuşmalarımızı duyabiliyordur. sizce bilincin gidip gelmesi dalgalı seyretmesi normalmidir? bu neden olabilir? biz günde sadece 3 dk görebiliyoruz. sadece 1 kişi tabiki çok zor bir durum onu böyle görmeye dayanmak çok zor. umarım kısa surede iyileşir. tekrar çok teşekkürler

Dr_M

Özel Üye
Özel üye
süreç normal işliyor gibi görünüyor. Uzun vadede nasıl bir sonuç olur kestirmek imkansız. Doktorlar da hasta yakınlar ıda hatta hasta da elinden geleni yapmalı ve durum zamana bırakılmalı.

boxer43

Üyecik
iyi günler doktor bey babam altı gün önce tansyona bağlı beyin kanaması geçirdi suanda yoğun bakımda sağ tarafı felç beynin 4 te üçü ödemli bilinci kayıp düne kadar gözlerini açıp bakıyodu ve sol eli ve ayağaı devamlı hareket halinde babam 52 yasında iri vücutlu dün sulanırmaya yönelik olan ilacı kestiler solunumu hızlandı tansiyonunu bilemyorum ama sol tarafı çok hareketli acaba durumu nedir ne yapılması gerekiyor yardımcı olurmusunuz allah rızası için çok teşekkür ederim...

GöLGe

Üstat
offff çooook geçmiş olsunnnnn :( forumdakiler bilirler söz konusu BABA olunca kopuyorum yaaa okuduğum tek cümle ile :( Allah'tan baban için acil şifalar diliyorum;hatta bunun için yalvarıyorum babasını çook özleyen ve asla göremeyecek olan biri olarak....:(

boxer43

Üyecik
çok teşekkür ederim allah bütün hastalara yardım etsin şifalar versin umarım düzelir babam çektiğim acı tarifsiz allah kimseyi ailesinden ayırmasın dua eden herkesten allah razı olsun...

GöLGe

Üstat
amin....çektiğin acıları ben çok iyi anlıyorum...tam 1 yıl boyunca babam hastanede biz başında neler çektik,ne doktorlara proflara götürdük ama babamı kurtaramadık...çaresizlik nedir bilirim,sevdiğine gelen zararın ne olduğunu bilirim,Allah sizlerin emeğini boşa çıkarmasın inşallah...şuan diyecek başka bişey bulamıyorum...sadece gözyaşlarım anlatır...

zgl

Üyecik
Merhaba,

Babam 5 aralıkta y.tansiyona bağlı beyin kanaması nedeniyle yogun bakıma alındı. hastaneye bölgesel baş ağrısı, uyku hali ve yavaşlayan algı sebebiyle götürdük. Hemen yogun bakıma aldılar. Kanama hastanedeki ilk gece şiddetlenmiş ve 2. günde durmuş. 1 hafta yogun bakımda kaldı. ardından servise çıkardılar. Kanama 2 damarın çatlamasından kaynaklanmış ve hacim olarak cok geniş bir alana yayılmış. doktorumuzun söylediğine göre kanın büyük bölümünün beyin zarının dışında olması şansımızmış. Kanama sağ tarafta oldu. Şu anda sol elinde ve ayağında problem var. ayakta kısmen his var gibi görünse de eli parmak uçlarından omuzuna kadar tamamen hissiz. 3-6 aylık bir fizik tedavi ile iyi duruma gelebileceğini söylüyorlar.

Sorum şu: doktorumuz önceleri beyindeki kan tamamen çekilince sizitaburcu edeceğiz fakat bu uzun zaman alabilir demişti. Oysa şimdi, bugün yarın taburcu edebiliriz diyor. Fakat kanın tamamen çekilip çekilmediği hakkında bize henüz birsey söylenmedi. Devlet hastanesi (tıp fakültesi) olduğu için taburcu etmekte acele ediyor olabilirler diye düşünüyoruz. Acaba beynin neredeyse yarısını kaplayacak şekilde fakat yüzeysel olan bu kanın çekilmesi normalde aşağı yukarı kaç hafta sürer? Şu anda babamın kesik kesik uyku hali devam ediyor. aralıksız uyuyamıyor fakat konusurken uyuyakalıyor birkaç dakika sonra tekrar uyanıyor. Zaman zaman mantıksız seyler söylüyor. Bu normalmidir?

2 hafta önce beyin kanaması geçiren babamı araba ya da ambulans ile şehir dışına 6-7 saat seyahat ettirebilir miyiz?

Son olarak Ankara'da bu konuda uzman bir doktor önerebilir misiniz? Şu aşamadan sonra biz onu direk fizik tedavi hastanesine yatırsak doğru yapmış olur muyuz?

teşekkürler