Benim Çocuğum Filmi

BeReNN

Alyam?
Özel üye
Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan yedi ebeveynin hikayelerini konu alan "Benim Çocuğum" filmi 21 Şubat'ta gösterime giriyor.

9Eokyv1.jpg
Muhafazakar bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerinin aktarıldığı "Benim Çocuğum" filminin halka açık ilk gösterimi 21 Şubat 2013 Perşembe günü, İstinye Park'ta yapılacak.

İzleyiciyi İstanbul’daki beş eve götüren belgeselde, LGBT bireylerin aileleri çocuklarının kendilerine açılma dönemlerinden aktivist olma süreçlerine kadar neler yaşadıklarını bütün samimiyetleriyle seyirciye aktarıyorlar. Ailelerin inkar edişlerini, travmalarını, çaresizliklerini, korkularını, utanmalarını ve kabullenme süreçlerini paylaştıkları film seyirciyi bilinmeyen ve beklenmedik hikayelerle buluşturuyor.

Çocukları lezbiyen, gey, biseksüel, trans bireyler olan Türkiyeli bir grup anne babanın hikayelerini konu alan; muhafazakar, homofobik, transfobik bir toplumda bir yandan aile, bir yandan da aktivist olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlayan yedi ebeveynin deneyimlerini aktaran "Benim Çocuğum" isimli belgeselin yönetmenliğini Can Candan üstleniyor.

82 dakikalık belgesel film, !f Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali kapsamında 21, 23 ve 24 Şubat’ta İstanbul’da, 28 Şubat – 3 Mart arasında Ankara ve İzmir’de gösterilecek.

Düzenleyen yönetici: