Ben bir köylüyüm

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
hana-highway-pc-wingmar-getty-1200x600.jpg

Sabahın erken saatlerinde, güneşin ilk ışıklarının tarlaları aydınlatmaya başladığı zaman kalkarım. Horozların ötüşleri ve tarlada çalışan diğer köylülerin sesleri ile güne başlarım. Yüzümü yıkadıktan sonra, kahvaltımı yapar ve tarlaya doğru yola koyulurum.

Bir köylü olmak kolay değildir. Zorlu bir hayatımız var. Ama topraktan aldığımız ürün ve ailemizle birlikte olmanın mutluluğu her şeye değer.
Sabahın erken saatlerinde, güneş ışıkları ufukta yeni parıldarken, ben de tarlalarıma doğru yola çıkıyorum. Elimde sabanım, sırtımda yorgunluk, ama kalbimde umut var. Toprağı ekip biçmek, doğanın bir parçası olmak ve emeğimin meyvesini almak bana büyük bir huzur veriyor.
Gün boyunca tarlada çalışıyorum. Toprağı sürüyorum, tohumları ekiyor, fideleri suluyor ve yabani otları temizliyorum. Her damla terimin toprağa karıştığını ve onu daha bereketli hale getirdiğini biliyorum. Akşam olunca eve dönerken yorgun oluyorum, ama içimde tarifsiz bir mutluluk da var.
Yıllar boyunca, doğanın ritmine göre yaşamayı öğrendim. İlkbaharda toprağı eker, yazın onu besler, sonbaharda hasadını yapar ve kışın dinlenirim. Her mevsimin kendine özgü bir güzelliği ve zorluğu var.
Köylü olmak zor bir iş, ama aynı zamanda çok da onurlu bir görev. Toprağı işlemek ve insanları beslemek kutsal bir şey. Bu topraklarda atalarımın emeği var ve ben de onların mirasını sürdürmenin gururunu yaşıyorum.
Bazen hayat zorlaşıyor, kuraklık oluyor, sel geliyor, hastalıklar ve zararlılar ekinlere zarar veriyor. Ama ben pes etmiyorum. Doğayla mücadele ediyorum ve her zaman umudumu koruyorum.
Köylü olmak sadece tarlada çalışmak demek değil. Aynı zamanda bir ailenin reisi olmak, komşularla yardımlaşmak ve dayanışmak demek. Köyde birbirimize bağlıyız ve zor zamanlarda birbirimize destek oluyoruz.
Köy yaşamının basit ve sade bir güzelliği var. Doğayla iç içe olmak, temiz hava almak ve huzurlu bir ortamda yaşamak bana büyük bir keyif veriyor. Şehirlerin karmaşasından ve gürültüsünden uzakta, burada kendimi özgür ve mutlu hissediyorum.
Toprağı ellerimle hissederek, sabanımı çeker ve toprağı ekerim. Tohumların toprağa düşerken, yeni bir yaşamın başladığını düşünürüm. Güneşin altında ter dökerken, emeklerimin karşılığını alacağımı bilirim.
Gün batmadan eve dönerim. Yorgun ama mutluyum. Ailem ve komşularımla sohbet eder, günün yorgunluğunu atarım. Akşam yemeğinden sonra, dinlenmek için yatağıma girerim.
Ben bir köylüyüm ve bu benim en büyük gururum. Toprağa bağlıyım, doğayla dostum ve insanlara hizmet etmekten onur duyuyorum.

Köylü olmak zor ama güzel bir hayat. Toprağa bağlıyım ve doğayla iç içe yaşıyorum. Ailem ve komşularımla birlikte mutlu bir hayatimiz var.​