Behzat Ç.

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Günün janjanlı kelimesi ile söylemek gerekirse efenim, ekranların fenomen dizisidir kendisi...
Bana göre Türkiye'de çekilmiş en iyi dizilerden biridir. Behzat'ın kendi ile, bilinçaltı ile yaptığı savaşı dünkü bölümde harika bir görsellikle anlatan, belki de bu yüzden belki de Türkiye'de çekilen ilk psikolojik dizi..

Kendileri aynı zamanda Türkiye'nin yer yer gündemine de değinir.
Savcı Esra ve Behzat Ç arasında geçen şu konuşma en iyi örneğidir. "Senin hukukun bitti. Artık onların hukuku var" (onlar kelimesi ile anlatılana değinmek istemiyorum :) )

İnsanda gereksiz bir Ankara sempatisi uyandırıyor bu dizi. Behzat'ın kendine özel tavrı ile ve her kelimenin sonuna "la" kelimesini koymasıyla tam bir Ankara/Ankaralı havasını yaratıyor.
Behzat Ç : "Ben iyi bir adam olamadım la, ama kimsenin de adamı olmadım" ... :)

Her ne kadar her sahnesi bol küfürle geçmiş olsa da, dizi kendi içinde aşkıda yoğun barındırır. Esas oğlan Behzat gelir ve bizim esas kız Savcı Esra'ya "Ben seni mutlu edemem" der. Esas kız Esra döner ve Behzat'a şu sözcükleri söyler : "Olsun, bizde mutsuz olalım" ... ve işte tam o anda siz izlerken "Vay beee" sözcükleri ağzınızdan dökülüverir...