Bayanlar Bizi Neden Kotulerler ?

ShadoW

Katılımcı
--------------------------------------------------------------------------------

ArkadaşLar.. Sizce ßayanLar ßizi neden Kötülerler.. Kimileri Dünyanın En iğrenç Yaratıkları Der.. KimiLeri Canavar Der.. KimiLeri Hayvan Der..
kimiLeri Hep Gözleri Dışarıda Der..ßunların SebebLeri Nedir acaba? ßizim problemimiz mi var? Gerçekten Öylemiyiz.. Yoksa ßayanLar ßizi Abartıyormu?

ßen ßazen ßayanLarın dediklerine Katılıyorum .. Mesela Hepiniz Erkeksiniz Hepinizde aynısınız Lafına :) Evet Hepimiz Aynıyız.. Hepimizde ERkek Gibi Erkeğiz.. Adam Gibi Adamız..

Canavar Sözcüğünede Gerektiği Yerde katıLıyorum..
MeseLa Kız Arkadaşını Korurken Yaptıkların CanavarLıksa ßen Üzerime Alınırım. Ve ßundanda Gurur Duyarım..

Ama GözLeri Hep Dışarda SözcükLeri ßiraz oLsun İncitir İnsanı....

Yinede ßiz Dediğimiz Arkasındayız..

KADINLAR MELEKTİR.! CENNET ONLARIN AYAKLARI ALTINDADIR.!

Celal28-

Forum Gururu
KADINLAR MELEKTİR.! CENNET ONLARIN AYAKLARI ALTINDADIR.!

walla bu sözüne ne olursa olsun sonuna kadar hak weriyorum...!!!

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Ben kimse hakkında genelleme yapılmasını sevmem.. Kızlar içinde iyi olmayanı çıkıyor erkeklerdede... İnsan olan erkek olsun kız olsun verilen değere layıktır! Ama insan olmayandanda kız olsun erkek olsun herşey beklenir! Ben bunu bilir bunu söylerim..

Sevgi.2

Aktif
Zeynep'in yazısına katılıyorum.İnsanlar genellemelere dahil edilmemeli ancak bazı üst üste yapılan davranışlar ya da kötü tesadüfler(!) diyelim bizi genellemelere götürüyor.Örneğin eşi ölen bir kadının çocukları için evlenmemesi (ne olursa olsun) olumlu bir genelleme oluştururken erkeğin daha acı soğumadan "erkektir,kendine ,çocuklara bakamaz,evlenmesi şart" denilerek eş avına çıkması kötü bir tesadüftür (!)
Başka bir örnek kadın evlenmeden önce de duygusal ve romantik olmasına rağmen erkek evlenene kadar kadının düşünemeyeceği kadar romantik ama evlendikten sonra hayal edilemeyecek kadar mantıklı oluverir.(sevgililer günü ,doğum günü... para tuzağıdır gibi..)eee bu da biraz erkekleri duygusuz damgasına götürüyor.
Daha örnekler verebilirim ama okula gitmeliyim gelince devam ederim.
Ama öğrencilerimin dediği gibi ben bir erkek düşmanı değilim.Tutarlılıktan yanayım.Genellemeye de gerçekten karşıyım.Eğer çıkarken duygusalsanız yine öyle kalın.Yok eğer değilseniz duygusallıktan,romantizmden hoşlanmayan kız arkadaşlar arayın sonra sorun olmasın değil mi ama ....

Sevgi.2

Aktif
Eeeee, hiç karşı cevap gelmemiş.Kimse okumadı mı yoksa doğru söze ne denir hesabı mı?
Bu arada şunu söylemeden de geçmeyeyim.Tutarsız kızlar da var (çıkarken çok mütevazi,anlayışlı,sesini yükseltmeyen,hediyeyi görünce ay aşkım ne gerek vardı.....gibi. Ama evlendikten sonra Allah korusun!!!)

qokhan06

Üye
(sevgililer günü ,doğum günü... para tuzağıdır gibi..)eee bu da biraz erkekleri duygusuz damgasına götürüyor.

Tamam senin söylediğinde zeynep arkadasın söyledikleriyle uyusuyor.Dediklerinizin bazılarında haklısınız.Ama genede genelleme yapmamak lazım.Misal yukarda gene duygusuz yaptın bizi.Birileri duygusuz diye bizide o birileriyle aynı kefeye koymaya gerek yok dimi ama... :hey

Sevgi.2

Aktif
ilk_nur çok güzel bir çalışma teşekkür ederim okumamı sağladığın için.

gokhan06 ben zaten gerçekten genellemelerden nefret ederim.Herkesi aynı kefeye koysam 11 yıllık evli olmazdım.Genel olarak yazılan cümlelere küçük örnekler verdim.Hepsi herkes için geçerli değil tabi ki.Bayanlar için de yazdım mesela hepimiz öylemiyiz hayır tabi ki.
İlk_nur'un yüklediği çalışmada olduğu gibi yargılanmadan,yan yana iken anlam taşıyan,bir bütün olunabilen evlilikler,flörtler,dostluk ve arkadaşlıklar diliyorum hepimize...

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Karşılıklı sevgi ve saygıdan ibaret aslında herşey. Sevgi çok güzel yazmış bize söylenecek söz kalmamış bence