Bay Doğruyu Ararken

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bay Doğruyu Ararken

İşimiz sevgiyi aramak değil, onun gelişini önleyen tüm engelleri ortadan kaldırmak olmalıdır'' SEVGİYE DÖNÜŞ
Pek çok bekar arkadaşımla konuşurken ortak sızlandıkları konu şu oluyor: DOĞRU ADAM BANA GELMİYOR.
Sorsak doğru kişiyi tarif eder misin? Doğru adam kendi egosunun yansıması. Egonun bizi saf sevgiden uzak tutmak için zihnimize ektiği bir tohum. Sevgiyi çaresizce arar dururuz, geldiği zamanda onu tahrip etmek için de elimizden geleni yaparız. Zira nasıl bir şey bekliyorsak, gelenin DOĞRU ŞEY OLDUĞUNA ASLA İNANMAYIZ.
Asla mutlu olmayacağına koşullanmış bir danışanımla, çekirdek inanç çalışmamızda annesinin ektiği bir inançla karşılaşıverdik. İYİ OLSA BİZE GELMEZ. Kendi içindeki değersizliğiyle, kendisine gelen iyi adamlara asla layık olamayıp yıllardır hem adamlara hem kendine mutsuzluğu yaşatıyordu.
Kendimizi ya çok önemsiyor yada yok sayıyor ve değersizleştiriyoruz.
İnsanın işi SEVGİYİ ARAMAK değil, sevginin kendisine gelmesini önleyen tüm engelleri kaldırmak olmalıdır. Sevgiye hazır olmaLI ÖNCE KENDİNE UYANMALIDIR.
Allahım bana bay mükemmeli gönder, demek yerine: Allahım beni en iyi tanıyıp bilen sensin. İhtiyaçlarımı da en iyi bilen sensin. Mutlu ve huzurlu olacağım hayatı ve kendimin farkında olacağım ilişkileri bana gönder, demek daha mantıklı sanırım.
Ve şuda unutulmamalıdır ki, mükemmel ilişkiye giden yolda, canınızı acıtan ve kötü huylarınızı törpüleyen ilişkilerde yaşayabilirsiniz. Size en uygun ve derin ilişkiye hazır oluncaya dek, içinizdeki şifaya muhtaç taraflar iyileştiriliyor da olabilir. Zira bu olmadığında BAY DOĞRU karşımıza çıksa bile, biz onu elimizin tersiyle iteriz. Çünkü hazır olmadığımızdan, biz onu değişim geçirmiş BAY YANLIŞ olarak algılarız.
Özetle Dostlar:'' Bay Doğru veya Bay Yanlış yoktur. Önümüzdeki her kim ise o vardır ve o kişiden öğreneceğimiz mükemmel dersler vardır''
Mesele doğru kişiyi bulmak değil, DOĞRU KİŞİ OLABİLMEKTE.