• Merhaba Ziyaretçi.
    "Obje" Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Battı Balık Yan Gider”

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Battı Balık Yan Gider” Diyen Balıklar

Diyetisyeniniz hazır, spor salonunuz boğaza nazır. Çok kararlısınız ancak dış etmenler sizi rahat bırakmıyor. Bir kere bozulduğunda da dominonun taşları aynı hızda yuvarlanıyor. Yalnızca şunu düşünmeniz gerek: Bir parça çikolata yemek, tüm diyetinizi alt üst etmeye yetmez. Pire için yorgan yağmaya değmez. E tabi bir de önemli olan niyet! Diyet listenizin dışına çıkmış bir Balık olabilirsiniz fakat bunu mağlubiyet olarak algılamak sizin eseriniz. “Nasılsa bir kere bozuldu, battı balık yan gider” diye düşünmeyin, kendinizi dizginleyin!

Ben Yapamam, Başaramam” Diyen Başaklar

Diyet yapma, kilo verme konusunda kararlıysanız, önce kendinize güvenmeniz gerekir. Daha en başından korkularınıza teslim olursanız, yıllar yılı başladığınız yerde sayarsanız. Elbette zorlanacaksınız fakat sonucunu aldığında göğsünüzü gere gere aynalara bakacaksınız. Şimdi Başaklığı bırakın, kemerlerinizi bağlayın, kendinizi diyet yapmaya hazırlayın!

Doymadım” Diyen Boğalar

E gözünüz doysun? Yiye yiye kırıntı bırakmadınız masada, tek kişi yaşamıyorsunuz ya bu dünyada. “Gözünüz doysun” diyoruz bunun da bir açıklaması var tabii, alınganlık yapmayalım hemen. Bazen yemek yersiniz fakat kendinizi hala aç hissedersiniz. Sadece şöyle düşünmenizi öneririz, kendinize tek bir soru yöneltiniz: Yemek yedikten sonra hala aç olmanız mümkün mü? Sözümüz Boğalara: kararlılığınızı bırakmayın, diyetinize odaklanın.

Yasak, Yememem Lazım” Diyen Oğlaklar

Yapmak zorunda olduğunuz durumlar önünüzde büyük engeller oluşturur. Kendinizi dizginlemeniz bir yerde doğru fakat işin ayarı kaçınca ters tepme ihtimali de pek yüksek. “Yasak, bunu yersem ayılır bayılırım, ölür giderim” gibi düşünceleri aklınızdan atıp “elimden geleni yapıyorum” demeyi unutmayın! Disiplin konusunda bir şüphemiz olmayan Oğlaklar, kontrollü olmakla kendinizi yormayı birbirine karıştırmayın! Beden ve zihin bir bütündür, düşüncelerinizin farkına varın, değiştirmek için çaba harcayın. Ağırlıklarınızdan kurtulmak için önce zihninizi hafifletmeye çalışın.
 

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Top