• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Başören için neler yapılabilir

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Eğitim tarafıyla ilgilenmeye çalışabiliriz. Örneğin okuluna kitap yardımı gibi. Bahsedilen köyü (sanırım Sinop'a bağlı) bilmediğimden sorunları hakkında da yorum yapamicam :)

Başören kastamonu merkeze bağlı bir köydür istanbulda yaşayan nüfüsu nerdeyse köy nüfüsunun 5 katıdır eğitim bence en önemli sorundur ama daha önemlisi bizim köyümüz için hiç bir gayretimizin olmayışıdır
sizce el ele verip neler yapabiliriz diye sormuştum
hal egitim merkezi olmalıdır
kütüpane yok
sağlık ocağı uzak
çocukların çoğu bilgisayarla tanışmamışlar
sözüm benim köyüm diyenlere el ele verip ne yapabilliriz

köyde eskilerde bir medrese vari bir yapı varmış. okul orada imiş. köy toplantıları, misafir hanelerede orada imiş. devlet kayıtlarında halen orada görünüyormuş. ama sadece kayıtlarsa. fiziki olarak yok maalesef. halk eğitimi kurmazlar, nufus çok az. köy okuluna birşeyler yapılabilir. mesela kitap kampanyası başlatıp kitap toplayabiliriz. kütüphanemizi kendimizkurabiliriz. hatta okula az da olsa -35 bilgisayar konulup, bir bilgisayar sınıfı açılabilir. bu konuyu sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşalım derim.