• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Baska Hangi Bayrak Bu Kadar Güzel Olabilirki?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bi4Wrd7.jpg

Türk Bayrağı

Vatan için nice gençlerimiz oldu canlarından
Bu bayrağın rengini boyadılar al kanlarından
Beyazını buldular gökteki yıldızından ayından
Yunan bayrağını Atatürk kaldırttı ayak altından
O Bayrak bir milletin şerefidir çıkarmayın aklınızdan
Türk bayrağını yırtanların şüpheleniyorum insanlığından
Bak işte millet bütünleşti sahip çıktı bayrağına
Döküldü sokaklara sanki yeniden başlıyor istiklal Harbına
Türk milleti, zamanı gelince sahip çıkar vatanına
Vatanını, Bayrağını,korur.taşla sopayla canının pahasına
Bak işte bu bayrak kolay çekilmedi göndere
Sen yatıp kalkıpta dua et o büyük ulu öndere
Türkiye senin olmayacaktı selam duracaktın conilere
Şimdi saygı duruşunda bulunalım çanakkaledeki Şehitlere.

Düzenleyen yönetici:

yesim434

AdminE
Türk Bayrağı

6pgJN3A.gif

Vatan için nice gençlerimiz oldu canlarından
Bu bayrağın rengini boyadılar al kanlarından
Beyazını buldular gökteki yıldızından ayından
Yunan bayrağını Atatürk kaldırttı ayak altından
O Bayrak bir milletin şerefidir çıkarmayın aklınızdan
Türk bayrağını yırtanların şüpheleniyorum insanlığından
Bak işte millet bütünleşti sahip çıktı bayrağına
Döküldü sokaklara sanki yeniden başlıyor istiklal Harbına
Türk milleti, zamanı gelince sahip çıkar vatanına
Vatanını, Bayrağnı,korur.taşla sopayla canının pahasına
Bak işte bu bayrak kolay çekilmedi göndere
Sen yatıp kalkıpta dua et o büyük ulu öndere
Türkiye senin olmayacaktı selam duracaktın conilere
Şimdi saygı duruşunda bulunalım çanakkale deki Şehitlere

Düzenleyen yönetici:

yesim434

AdminE
BAYRAKLARDA tuğ idin, uçtun kunt bileklerde, arşa ulaştın! Göklerde nazlı hilâl, nûrlu yıldızla kucaklaştın! Gözlerde, gönüllerde çiçek olup al al açtın! Uğrunda sebil olan kanlarla kaynaşıp bayraklaştın!
Yeryüzünün en ulu milletinin ey şanlı bayrağı! Türk göklerini hürriyet rüzgârlarıyla dolduran, altında yaşayanları istiklâl nûru ile aydınlatıp güldüren, yağıları kartal kanatları, kurt pençeleriyle parçalayıp şehit kanları ile boğup öldüren, anlı şanlı, eşsiz bayrak! Doğduğu günden beri nice boralara, kasırgalara, depremlere göğüs germiş, hepsini yenmesini bilmiş, Türk semalarından hiç eksilmemiş, eksilmeyecek, gönüller dileği, yürekler ereği, hürriyet çırağı, koçaklar ocağı, şehitler bucağı emsalsiz bayrak!
Duyuyor, okuyoruz. Sana “yuh” çeken sefiller, seni çiğnemeye, yakmaya kalkışan şaşkınlar çıkıyor. Böyle davranışlar, insanlık fıtratından yoksunların, erdemden yoksulların işidir. Bu yaratıklar, se nin varlığında Türklüğe “yuh” çekiyor, Türklüğü ezmek istiyor. Bu zavallı mahlûklar, Türklüğü tanımayan akılsız şaşkınlardır. Onların yaptığına cesaret değil, ancak şaşkınlık denebilir. Türk’ü tanısalardı, bu âdi küstahlığı değil yapmak, hayâllerinden bile geçiremezlerdi.
Ey, uğruna seller gibi, yeller gibi atıldığım, kanımı al’ına katmak için can attığım, namlı ve şanlı Türk bayrağı! Şaşkın yaratıkların hareketleri seni üzmesin. Bunlardan ötürü bize gücenliğini biliyorum, haklısın. Ama bir gün, sana kalkan eller kırılacak, sana uzanan diller koparılacak, sana dikilen gözler oyulacak, seni çiğnemeye yeltenen ayaklar doğranacaktır. Müsterih ol!..
Sen benim hürriyetim, istiklâlimsin. Bu göklerde sen olmazsan Türklük de olmaz. Sensiz esen rüzgârlar yakar, senin olmadığın yerde hayat olmaz. Sen Türklüğün var oluş beratı, vatanın tapu senedisin. Kanım, canım, imanım sendedir. Şerefim, gururum, tarihim sendedir...
Senin gölgende yaşamak her insanın harcı değil. Her insan, senin altında yaşamaya lâyık da değil! Senin gölgende; kanı senin al’ında, dileği senin ülkünde, inancı senin imanında soylu Türk evlâtları yaşayabilir. Sen, seni başına börk etmesini bilmeyenlere haddini bildirdin, bildirirsin. Hakarete uğramak seni küçültmez. Sefil yaratıkların alçakça davranışları, tabiatları gereği ve sana lâyık olmadıklarının belgesidir. Senin gölgende yaşayanlar, düşman bayraklarını bile yerden kaldıracak kadar yüce ruhlu insanlardır. Seni yuhlayan, seni çiğneyen şaşkınlar, ancak seviyelerini göstermişlerdir. “Biz bu gökçek, şanlı bayrağa niçin lâyık olamadık?” diyemeyenlerin çırpınışlarını çok görme...
BAYRAĞI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR!
Acaba hangi millet, senin oğulların kadar bayrağı uğruna kan dökebildi? Seni albayrak yapan, sayısız şehitlerin kanı değil mi? Seni ebede kadar yaşatacak olan da tükenmez koçakların; hesapsız yiğitlerin canı, imanı değil mi? Seni biraz solgun gördüğümüz an kanımızla boyarız! Seni yükseltmek için düşer, uğruna baş koyarız! Dalgalandığın ufuklar daralmaya görsün, seni gönlümce dalgalanacağın doruklara eriştirmek ülküsü ile eritemeyeceğimiz maden, delemeyeceğimiz dağ, aşamayacağımız deniz, ulaşamayacağımız yıldız yoktur.
Bugünkü solgunluğun, yarınki taze al rengine başlangıç, bugün şurada veya orada yere düşmen, yarınki erişilmez yüceliğine işarettir. Çırpındığın göklerin, kanat gerdiğin vatanın özlemiyle yanıp tutuştuğun toprakların sevdalıları, sana kan vermek, seni hasretine kavuşturmak ve seni lâyık olduğun yüceliğe eriştirmek için and içtiler! Yeryüzünde tek Türk var oldukça bu and gerçekleşecektir.
Selâm şehidine! Selâm gazine! Selâm geleceğe! Selâm mazine! Selâm hilâline! Selâm yıldızına! Selâm bayraklaşan oğul kızına!..

alıntı

yesim434

AdminE
0kxTNZB.jpg

kanım TÜRK,
soyum TÜRK,
dünüm TÜRK,
bugünüm TÜRK,
ruhum TÜRK,
duruşum TÜRK,
bakışım TÜRK,
TÜRK oğlu TÜRKüm.
Hepimiz ermeniyiz diyenlere duyurulur
HEPİMİZ MEHMETÇİĞİZ BİR ERMENİ ÖLDÜ ONBİNLER YÜRüDÜ
HER YIL ONBİNLERCE ŞEHİT VERİYORUZ
HANGİNİZ YÜRüDÜNÜZ

ZHgH49T.jpg

SON YOLCULUĞUMA UĞURLANIRKEN

Aşılmaz şu yüce dağların zirvesinin ardını düşünürken
Güneşin doğmasını sabahın seherinde buğulu gözlerle beklerkenVadilerden geçen derenin su sesiyle hayalini kururkenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururken

Kuşlar göç eder daha sıcak bir yuvanın hayalini kururkenBulutlar dayanmaz ağlar toprağa sevdalanmış anidenKar taneleri düşmeye başlar matemli gecenin sabahındaykenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururken

Canınacan sevdana sevda katmışım dolaşırım yalnız ikenSokak lambasının altında dururum tatlı simanı hatırlarkenEllerinin sıcaklığını kalbimin içinde hissederkenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururken

Bazen sıkılırım denizin kenarında kumla oynarkenAdını kuma değil kalbime yazmışım dalga sesini dinlerkenKayıklara bakarım içinde bir sen birde ben oturmuş düşünür ikenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururken

Hayallerim yorulmuş saçlarım beyazlanmış anidenBelki bir gün karşılaşırız sokağın başını dönerkenGözlerim dayanamaz gözlerine hasret olmuş çok eskidenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururkenAcısıyla tatlısıyla sevmişim seni hiç düşünmedenCennetine götürürmüsün sonsuza kadar seninle yaşamak istersemDeli gibi susamışım ben sana göz yaşından bir damla verirsenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururken

Sana kavuşan yolda yürürken yorulmuş yerde sızmış ikenRuhum bedenimden çıkmış sana doğru kavuşmak isterkenElimle elini sıkmışım senin sıcaklığını hissetmek isterkenYinede bir sen daha düşünemedim yalnız hayal kururken

İnsanlar sırtlamış beni mezarlık yolunu çıkarkenBir sevdiğim vardı arkamdan gelirmi diye düşünürkenKaranfiller kokuyordu beyaz kefenin içinde seni düşünürkenBir sen daha düşünemedim SON YOLCULUĞUMA UĞURLANIRKEN

Düzenleyen yönetici:

yesim434

AdminE
TÜRKÇÜLÜK BAYRAGI

Türk duygusu her Türkçüye en tatlı kımızdır;
Türk ülküsü candan da aziz bayrağımızdır.

Bayrak ki onun gölgesi Bozkurtları toplar;
Bayrak ki bütün kaybedilen yurtları toplar.

Nerden geliyor? Tanrıkut`un ordularından!
Lakin bize bir beyt okuyor kutlu yarından:

Darbeyle gönüllerde yatan ülkü silinmez!
Atsız yere düşmekle bu bayrak yere inmez!...

Düzenleyen yönetici:
Top Bottom