• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Bakmak Var Görmek Vardır Hayatta

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
GÖRMEK~

Yaşlı kadın tarlanın orta yerinde bir yaygara koparmıştı.-"Demedimmi sana benim bahçemden geçme diye.Her defasında inadına yapar gibi farklı yerden geçiyorsun birde... Ayıp ayıp delikanlı halinle, şu yaşlı kadının hakkını yemeğe utanmıyormusun.
Koskoca yol duruyor orda görmüyormusun?-" deyince diğer tarlalardaki herkes toplanmıştı başlarına...
Dekikanlının yüzü kıpkırmızı olmuştu.O an muhtarda olay yerine gelmiş ve yaşlı kadının söylediğine hakverircesine, elinde su kovaları olan dekikanlıyı bir kenara çekmişti.Ve, -"Oğlum yoldan geçsen olmazmı?Burası gideceğin yere kestirme de değil. Hem ne diye geçersin kadının tarlasından? Rızası yok işte.-" deyince delikanlı mahsun mahsun bakmıştı tarlaya.
Ve şöyle demişti üzülerek:-"Hergün evime bu kovalarla su taşırım.Eve gidene kadar ise kovalarımdan damla damla yerlere dökülür sular.Gördümkü yaşlı teyzem çiçeklerini sulayamıyor...Her defasında tarlasının farklı yerinden geçmek istedim bende-" der... Muhtar o an mevsimin en kurak zamanı yemyeşil görünen kadının çiçek tarlasına bakar... Delikanlının kovalarından damla damla dökülen sulardan beslenen rengarenk çiçekler cıvıl cıvıl açmıştır... Bakmak var.. görmek vardır hayatta.Hırsla, kinle bakarsak göreceğimiz hep olumsuzluklar olacaktır.Sevgiyle bakarsak ise güzellikler görünür gözümüze ...
 
Top