• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Ayrılsak Ölürüz Biz

~meLek~

GalataSaray'ım
AŞK'ın mitolojide doğup hep başkalırında hayat buluduğunu sanırdım,gözlerindeki kozmik ışınlara kapılıpta yörüngemi kaybedinceye kadar

SEVGİ'yi,kutsallıktan doğup bu günümüze gizlendiği duygularda esarette takılı kaldığını sanırdım,Özgürlüğüne ödediğim bedeli teninin sıcaklığında hissedinceye kadar

MUTLULUĞU'u, Annemin çeyiz sandığındaki ilmik ilmik işlenmiş kaneviçenin naftalin kokusu sanırdım, bi sabah uyandığımda yastığıma serpiştirilmiş yüzümü okşayan saçlarındaki sabun kokusunu duyumsayıncaya dek,

SADAKAT'i,hep mesut anların paylaşıldığı bir zaman dilimi olarak bilirdim, her kötü anlarımdaki omzuma dokunan parmaklarını özümseyinceye kadar,

ZERAFET'i, Cleopatra'nın Adımlarından görmüş okumuştum tarihin yüzyıllardır küf tutmuş tozlu raflarında sanırdım, her bana gelişlerini tebessümle izleyene kadar,

ASALET'i, Honoria'nın Attilla'ya yolladığı yüzüğün her kıvrımındaki işlenmiş el emeği bilirdim, omzuna yaslanmış duruşundaki dinletilerden anlayıncaya dek,

GÜNEŞ'i, her sabah beni ısıtmaya,aydınlatmaya mecbur sıradan bir öğr olarak bilirdim,her sabah penceremden yüzümüze yansıyan ılıman sıcaklığıyla 'Günaydın'larını benimseyinceye kadar,

GÜN'lerimi, alıştığım her ortamlardaki payelendirilmiş bitmelere mahkum sıradan sanırdım, seslenişlerindeki okşamsı kadifeleri özümseyinceye kadar,

AKŞAM'ları bi el fenerinin ışığıyla yön bulmaya çalıştığım kayboluşlarım olarak belleğimdeki yerini almışlar olarak bilirdim,sana her dokunuşumdaki pusulamın göstergesi olarak yollarımın labirentlerinin çıkışları gösteren yönerge olduğunu anımsayana dek,

GECELERİM'i Küçük bi çocuğun oyuncağı elinden alınmış gibi mutsuzluklarımla göz kapaklarımın ağırlaştığı dinletiler sanırdım,tenindeki tuzlardan feyz alıpta göz kıyımlarımın daimi aralığındaki ilenimlerime kadar,

DAMAK TADI'nı hurmanın ağızda bıraktığı kekremsi dil kıvrımı olarak bilirdim, dudaklarının tadına varıpta dilinin dilime temaslarına şahit oluncaya kadar,

Seni tanıyıncaya SEVİNCEYE kadar

Kısaca AŞKIM,

Ben hayatı hep başkalarının başrollerini yaşadığı banada rolümün geleceği anı bekleyen figüranımsı bi şeritlere sarılmış gösterime hazırlanan film olarak bilirdim,

AŞK'ınla yörüngemi kaybettim evrenin sonsuz boşluğunda tutunabildiğim meteorum olurmusun?

SEVGİ'yi kutsallığıyla sonsuza kadar özgürlüğüne kavuşturan sevgilim olurmusun?

Tüm duyularımla, hislerimle, feyz aldığım dokunumlarımla, hayatıma kazandırdığın anlarımla,

Tüm hoyratlığınla, umursamazlığınla, arsızca, helalliğinle,

damak tadımla,

BENİM OLURMUSUN?

Oğuz BİLGİLİ​