AŞkin gÖzÜ kÖrdÜr!

potito

Aktif
Bundan çok uzun yıllar önce dünyada yaratılmadan,insanlar dünyaya ayak basmadan önce,iyi huylar ve kötü huylar,kötü huylar ne yapacaklarını bilmez halde dolaşıyorlarmış.Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın bir biçimde otururlarken"SAFLIK"ortaya bir fikir atmış"NEDEN SAKLAMBAÇ OYNAMIYORUZ?"orda bulunan herkes de bu fikre sıcak bakmış.ÇILGINLIK çılgın olduğu için bağırarak ortaya atılmış-Ben ebe olmak istiyorum ben ebe olmak istiyorum!...Oradakilerin hiçbiri çılgınlık kadar atak olmadığı için oldukları yerde kalakalmışlar.
ÇILGINLIK bir ağaca yaslanmış ve başlamış saymaya-bir iki üç...ÇILGInlık saymaya başladıktan sonra iyi huylar ve kötü huylar saklanacak yerler aramaya başlamışllar.ŞEFKAT ayın boynuzuna asılmış,İHANET çöp yığınlarının içine girmiş,SEVGİ bulutların arasına kıvrılmış,YALAN bir taşın altına saklanacağını söylemiş ancak yine herkesi kandırıp bir gölün dibine saklanmış.TUTKU,dünyanın merkezine gitmiş.PARA HIRSI bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış ve ÇILGINLIK saymaya devam etmiş-yetmiş dokuz seksen seksenbir...

AŞKın dışında bütün iyi huylar ve kötü huylar saklanmışlar.AŞK kararsız olduğu için bir türlü nereye saklanacağını bilemiyormuş.ÇILGINLIK doksan yediye gelmiş-doksan sekiz doksan dokuz ve yüze vardığında AŞK sıçrayıp etraftaki güllerin arasına girmiş ve oraya saklanmış.ÇILGINLIK bağırmış-sağım solum sobe saklanmayan ebe demiş...Arkasına döndüğünde ilk önce TEMBELLİK ayaktaymış çünkü saklancak enerjisi yokmuş.ÇILGINLIK sonra ŞEFKATİ ayın boynuzlarında görmüş ve İHANETİ çöplerin arasında SEVGİyi bulutların arasında,YALANI gölün dibinde ve TUTKUyu dünyanın merkezinde bulmuş sadece biri hariç herkes yavaş yavaş geriye dönmeye başlamış.ÇILGINLIK umutsuzluğa kapılmış,HASET son saklanan bulunamadığı için haset duyarak ÇILGINLIĞIN kulağına fısıldamış-Sen AŞKI bulamıyorsun ama o güllerin arasında saklanıyor...ÇILGINLIK çatal şeklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına sopayı çılgınca saplamış,saplamış,saplamış...ta ki yürek burkan bir haykırma onu durdurana kadar...haykırıştan sonra AŞK elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmaklarının arasından sicim gibi kan akıyormuş.ÇILGINLIK AŞKI bulmak için heyecandan AŞKIN gözünü kör etmiş..-Ne yaptım ben seni kör ettim.Ne yapabilrim...AŞK cevap vermiş-Gözlerimi geri veremezsin ama istersen bana kılavuzluk yapabilirsin.Ve o günden beri AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR VE HER ZAMAN ÇILGINLIK YANINDADIR!