• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Aşağıdaki 9 uyku pozisyonu çeşitli sağlık durumlarını tedavi etmenize yardımcı olacaktır.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Tavsiye edilen uyku süresi her gece 7-9 saattir
Bununla birlikte, uyumak için ayırdığınız saatler kadar önemli
başka bir konu da doğru pozisyonda uyuyup uyumadığınızdır.
Görünüşe göre, uyku pozisyonları sinüs enfeksiyonları, tansiyon ve diğer birçok hastalığın seyrini etkilemektedir. Bu nedenle, doğru pozisyonda uyuyorsanız, bazı sağlık sorunlarını da tedavi edebilirsiniz.
Aşağıdaki 9 uyku pozisyonu çeşitli sağlık durumlarını tedavi etmenize yardımcı olacaktır.

Baş ağrısı​

bas-agrisi.jpgUyku pozisyonunuz baş ağrısını iyileştirebilir veya kötüleştirebilir. Çoğu zaman, baş ağrısı uyku esnasında bükülmüş boynun bir sonucudur. Bu nedenle bu tür sorunları önlemek için başınızı yastıklarla çevrelediğinizden emin olun.

Sinüs sorunları

sinus.jpg


Sinüs enfeksiyonlarında, mukusların sinüslerde toplanmasını önlemek için yüksek bir yastıkta uyumanız gerekir.​

Yüksek tansiyon

tansiyon.jpg

Tansiyonunuz yükselirse, bu uygulamanın kan basıncını önemli ölçüde düşürdüğü tespit edildiğinden yüzünüz aşağı bakacak şekilde uyumanız gerekir.​

Sindirim sorunu

sindirim.jpg

Kronik olarak sindirim sorunu yaşıyorsanız, yerçekimi yardımıyla sindirime yardımcı olmak için sol tarafınıza dönüp cenin pozisyonunda uyumalısınız.

Mide Ekşimesi

mide.jpg

Mide yanması sorunlarınız varsa sol tarafınıza dönüp uyumalısınız.

Sırt ağrısı

sirt-agrisi.jpg

Sırt ağrısı söz konusu olduğunda sırt üstü yatın. Dizlerin altına bir yastık koyun ve sırt eğrisinin altına da rulo şekline getirdiğiniz bir havlu yerleştirin.

Omuz ağrısı

omuz-agrisi.jpg

Cenin pozisyonunda ağrımayan omzunuzun üzerine yatın. Ayrıca göğsünüzün altına ve dizlerinizin arasına bir yastık almak sizi çok daha fazla rahatlatacaktır.

Adet dönemi sancıları

adet.png

Uyku pozisyonunuz aynı zamanda adet (PMS) ile ilgili semptomları yatıştırmanıza yardımcı olacaktır. Sırt üstü pozisyonda dizlerinizin altına bir yastık yerleştirin. Bu sayede omurganızın kamburlaşmasını engelleyecek ve ağrınızı hafifleteceksiniz.

Boyun ağrısı

boyun-agrisi.jpg

Boyun ağrısını hafifletmek için yastıkla boynunuzun arasına rulo şeklinde sardığınız bir havlu koymalısınız. Uyku esnasında havlunun düşmemesi için yastık kılıfının içine koymanız çok daha faydalı olur.
Daha ciddi sağlık sorunları yaşıyorsanız, daima doktorunuza danışmalısınız. Bununla birlikte, bu uyku pozisyonları, yukarıda listelediğimiz vakalarda gerçekten yardımcı olabilir ve uykunuzun kalitesini aynı anda artırabilir.​
 
Top