Arkadaşlar öz eleştiri yapalım CerezForum ne kadar özgür?

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Arkadaşlar biz bu ortamda herşeyimizi paylaşıyoruz bence yok olan komşuluk kültürümüzün dijital kurtarıcıları forumlar çoğumuz birbirimizin adını bile bilmiyoruz ancak elimizden geldikçe birbirmize yardım etmeye çalışıyoruz.

Bu paylaşımlar her alanda flim program e-kitap müzik vb....ayrıca (bence en önemlisi)
fikirlerimiz paylaşıyoruz. bu paylaşımlar sırasında birbirimize ne kadar saygılıyız ve başkalarının düşüncelerini ne kadar içimize sindire biliyoruz, ya da sindiremiyoruz bazi yorumlardan konulardan rahatsızdım ama başka bi forumda olanları ve açılan konuları görünce bizim forumun ne kadar özgür ve hoş görülü olduğunu gördüm.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Kimse yorum yapmamış ama ben yapayım. Özgürlükler birilerinin alanına müdahale edildiği durumlarda elbetteki sınırlandırılır. Bu günlük hayatta da böyle. Forumda sevgi saygı çerçevesi dışına çıkılmadığı sürece ben herkesin özgür olduğuna inanıyorum.

Ha bir de hemen belirteyim. Eğlence bölümü dışında Türkçenin doğru kullanımı (özelllikle chat dili) konusunda forum kurallarında da belirttiğimiz gibi bir sınırlamamız var. Amaç dilimiz üzerindeki istila kampanyasına karşı nacizane karşı koymak.

ahbeabi

Uzman
Benim düşünceme göre; Hiç kimse kimsenin şahsi düşünce ve fikrini içine sindirmez ve sindirtmeyede çalışmaz, zaten öyle bir olay karşısında fikir ve düşünce zenginliği ortaya çıkmazdı. Cerezforumda Herkesçe açılan konu ve mesajlarda doğru olduğuna emin olduğu bazı uyarı ve yorumları yazar ki; değer verdiği ve sevdiği şahıslar tarafındanda o doğrunun farkına varılıp, ona göre düşünülerek yanlış yapılan kararlardan dönerek doğruya yöneltebilme çabasıdır.Ve bence bu olaylarda saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde yapılmaktadır.

sherry

V.I.P
V.I.P
Bende sizlerle aynı fikirdeyim. Saygı ve sevgi çerçevesinde tabiki eleştiriler yapmalıyız. Forumda da bu çerçevede herkes özgürce eleştirilerini yapabiliyor. Ancak bunlar eleştiriden ileriye gitmemeli diye düşünüyorum.