• Yazarlık... E-COZUM.NET
    Fikirlerinizi/yazılarınızı yayınlayabileceğiniz elit bir platform arıyorsanız; E-COZUM.NET doğru adres! Detaylar BURADA ...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    "Karantina" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de oy kullanmaya bekliyoruz...
  • Merhaba Ziyaretçi.
    Kazandığınız her 1000 ÇTL birikiminizi 5 TL ile değiştirip ödeme alabilirsiniz...

Amazon Dünyanın En Değerli Markası Oldu

AybüKe

İnsanın Sahip Olduğu Tek Şey Kendisiymiş
V.I.P
ABD menşeli dev teknoloji şirketi Apple, yerini e-ticaret şirketi Amazon’a kaptırdı.


12 yıllık bir saltanatın ardından Apple, dünyanın en değerli markası olma unvanını Amazon’a kaptırdı. Bugün yayınlanan 2019 BrandZTM’nin ‘En Değerli 100 Küresel Marka’ listesine göre Amazon, yıllık %52’lik bir artış göstererek Apple’ı tahtından etti.
Bir yılda ciddi anlamda büyüyen Amazon, bir yılda 315,5 milyar dolarlık bir kazanç elde etti. Amazon’un birinciliğe oturmasıyla Apple ikinci, Google ise üçüncü sıraya geçti.

İlk ondaki isimlere baktığımız zaman Facebook altıncı sıradaki yerini korurken Alibaba ilk defa Tencent’i geçerek en değerli Çinli marka oldu ve yedinci sıraya yerleşti.Tüm bu markaların Çin ve ABD arasındaki ticari savaştan etkilendiğini belirtmekte de fayda var. En İyi 100 Marka listesindeki büyüme, Çin ve ABD arasındaki ticari savaş sebebiyle son bir yılda %7’nin üzerinde yavaşladı. Tüketici güveni ise uygulanan gümrük vergileri sebebiyle araba, lojistik ve bankaları vurdu.
 
Top