• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Aile Ziyafetlerinde Reisicumhurlar ve Krallar

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Bir gün bir reisicumhur veya bir kralı davet ederseniz, evinize şeref vermeyi kabul ederlerse sofraya kimleri davet edeceğinizi onlardan sorarsınız. Sofrada cumhurbaşkanı ve ailesi veya kral ve ailesi sofranın iki başına oturur. Siz kralın veya cumhurbaşkanının ailesinin soluna, aileniz de kral veya cumhurbaşkanının soluna oturursunuz. Cumhurbaşkanı veya kralın sağına en seçkin misafirin hanımı oturur. Cumhurbaşkanı veya kralın hanımının sağına da en seçkin erkek misafir oturur. Diğer misafirler de bir kadın bir erkek olarak ehemmiyet derecelerine göre sofradaki yerlerini aldıktan sonra yemek servisi yapılır. Yemek servisi önce Cumhurbaşkanının hanımına sonra cumhurbaşkanına veya aynı anda cumhurbaşkanının hanımına ve cumhurbaşkanına servis edersiniz. Sonra cumhurbaşkanının sağındaki bir numaralı hanım misafirden başlayarak önce sıra ile hanımlara, sonra cumhurbaşkanının hanımının sağındaki erkek misafirden başlayarak erkeklere servis edersiniz. Şunu unutmayınız, içilecek her şeyi sağdan servis edersiniz. Yemekler tabaklarda ise sağdan servis edersiniz, yemekler servis tabaklarında ise soldan servis edersiniz. Ekmek ve salatayı soldan servis edersiniz. Kirli takımları sağdan alırsınız, temiz takımları sağdan koyarsınız, tatlıyı tabaklarda hazırladıysanız sağdan servis edersiniz, servis tabağında hazırladıysanız soldan servis edersiniz.
Meyveyi tatlıda tarif ettiğim gibi servis edersiniz, yalnız meyve ile el tası vermelisiniz. El tasını soldan meyve çatalının önüne sola omuz hizasına koyarsınız. Kahveyi salonda veya yemek masasında verirsiniz. Kahve, ikram edersiniz.
 
Top