38 Cm Boyundaki Japon Balığı

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
38 Cm Boyundaki Japon Balığı

BPjRv.jpg

Bu gerçek boyutlu resimde görüldüğü gibi boyu yaklaşık 40 cm uzunluğunda ve 13 cm eninde ve ağırlığı neredeyse 1 kg.

Bu değerler onu İngiltere'nin en büyük Japon balığı yapıyor ve uzmanlar Goldie'nin en büyük Japon balığı olma rekorunu ele geçirmeye emin adımlarla gidiyor.

Goldie Ada Shaw adında 83 yaşındaki bir kadına ait. Shaw bu bağlı 15 yıl önce almış ve aldığında Goldie sadece 2.5 santimetreymiş.

Her geçen yıl büyüdükçe büyümüş.

Resimde görüldüğü gibi normal boyutlu bir Japon balığı artık Goldie'nin yanında cüce olarak kalıyor.

Bayan Shaw: "Ben onu aşırı beslemedim fakat onunla ilgilenme konusunda çok titiz davrandım. Her gün dakik bir şekilde sabah akşam balık yemiyle besleniyor ve onunla her zaman konuşup onu meşgul ediyorum."

"Geceleri ışığı açık bırakıyorum ki karanlıkta kalmasın. Gündüzleri de güneş eğer onun üstüne parlıyorsa perdeleri çekiyorum bu sayede çok fazla güneş ışığına maruz kalmıyor."

Ortalama bir Japon balığı 10 yıl yaşıyor, fakat Goldie, sahibinin onun normalden uzun bir ömre sahip olmasında etkili olduğunu düşündüğü bu lüksün tadını çıkarıyor.
Geniş akvaryumunu her hafta temizleyen Bayan Shaw, akvaryumun üstünü az miktarda sıcak suyla dolduruyormuş.

Bayan Shaw Goldie'yi bir çift olarak almış. Goldie'nin akvaryum arkadaşı da devasa boyutlara ulaşmış (yaklaşık 1 kg) fakat 4 sene önce ölmüş.

Deniz biyoloğu Büyük Yarmouth Deniz Yaşamı Merkezi'nden Darren Gook Goldie için "Bu kadar büyüyen bir Japon balığı hiç görmedim. Gerçekten inanılmaz" dedi.
Dünyanın en uzun Japon balığının Hollanda'da yaşayan Joris Gijsbers'e ait olduğu ve 2003 yılında yapılan ölçüme göre uzunluğunun 47 santimetre olduğu biliniyor.

Suskun

V.I.P
V.I.P
1 tane japonum vardı komşunun 2 yaşındaki oğlu eline almış öldü:( bende fanusunun içine fındık doldurdum